Premium obsah

Kvíz: Jak zchladit pivo bez lednice? Tento trik si zamilujete

Kvíz: Jak zchladit pivo bez lednice? Tento trik si zamilujete
Co by to bylo za letní koupačku, čundr nebo zahradní oslavu bez dobře vychlazeného piva? Ať už alko, či nealko, zlatavý mok je rozhodně nejlepší pořádně studený, v tropických teplotách obzvlášť. Jak si ale poradit, když zrovna není k dispozici lednice nebo nefunguje elektřina? Máme tipy.

Kvíz: Jaký jste pivař?

Průměrný Čech vypije ročně 181 litrů piva. S takovou statistikou se řadíme mezi světové rekordmany. Známe ale tajemství jeho výroby a chuti? Jak jste na tom se znalostmi o „zlaté vodě“ vy? Udělejte si test.

Pivo v létě. Praktické tipy, jak zajistit nejvyšší kvalitu i ve vedru
Pivo v létě. Praktické tipy, jak zajistit nejvyšší kvalitu i ve vedru

Pivo je nejoblíbenějším letním (a celoročním) nápojem Čechů. Aby však uspokojilo všechny naše chuťové pohárky, musí být v co nejlepší kvalitě. Horké počasí má ovšem na pivečko katastrofální účinky, a pokud si ho objednáte v létě, chcete, aby bylo dokonale vychlazené. Jak si pivo co nejlépe vychutnat i v třicetistupňových vedrech? 

Dejte ho do sklepa

Nejjednodušší způsob, jak pivo vychladit na příjemnou teplotu, je dát ho do sklepa, pokud ho máte. Léty prověřená hloubka je údajně sedm schodů. Pokud máte k dispozici studený sklep, máte vyhráno. Počítejte ale s tím, že pivo v lahvích, plechovkách nebo sudu je potřeba nechat ve sklepě několik hodin, za hodinku se vám teplé pivo na optimální teplotu vychladit nestihne. Ideální teplota piva pro konzumaci je kolem 7–8 °C. Čím můžete chlazení ještě podpořit? Tím, že lahev obalíte mokrou látkou.

Zdroj: Youtube

Naložte ho do vody

Jestli máte na zahradě studnu, pak není nic jednoduššího než pivo spustit a ponořit do studené vody. Nezapomeňte ho ale dobře přivázat. Dobře vám poslouží i dětský bazének s ledovou vodou. Venku můžete lahve vychladit na břehu potoka nebo řeky, v tom případě ho zakopejte z poloviny do písku, aby vám neuplavalo.

Použijte sůl

Díky kombinaci studené vody, soli a ledu docílíte mnohem rychlejšího zchlazení. Sůl totiž urychlí tání ledu, který by se jinak rozpouštěl déle. Ve výsledku tak led způsobí rychlý pokles teploty vody, která plechovku piva zvládne ochladit už během pár minut. A jak na to? Ponořte plechovku piva do studené vody, zasypte ji kostkami ledu a přidejte pár lžic obyčejné kuchyňské soli.

Ovocné pivo jako zdravější verze limonády? Ani náhodou, varují obezitologové
Ovocné pivo jako zdravější verze limonády? Ani náhodou, varují obezitologové

Hitem trhu s nápoji se v posledních letech stala ochucená piva. Odborníci na výživu a obezitologové ale varují: to, že vám ochucené pivo nepřijde tak sladké jako jiné slazené nápoje, je dané tím, že základem je běžné nealkoholické pivo, jehož hořkost je zmírněná právě přidaným cukrem. Obsah cukru si s kritizovanými limonádami bohužel nezadá.

Zakopejte ho

Chystáte se tábořit a nesmí chybět pivo? Když nemáte k dispozici sklep ani vodu, postačí vám lopata a hlína. Sud s pivem nebo plechovky zakopejte několik centimetrů pod zem, ideálně do stínu a s pitím počkejte ideálně do druhého dne, aby se pivo vychladilo přes noc. Následující den po vykopání zůstane chladné na pitelnou teplotu.

Využijte průvan

Improvizovat s chlazením piva se dá i kdekoli, kde je zrovna průvan, třeba u větráku. Pak stačí obalit lahváče mokrou utěrkou nebo ubrouskem a nechat je takto v průvanu stát několik minut. Pokud pivo přeléváte do sklenic, preferujte ty tlustostěnné, které déle udrží nižší teplotu – předtím je ještě zchlaďte studenou vodou. Jestliže dáváte přednost plechovkám, stačí vám pro jejich nachlazení kratší čas, než je tomu u lahví.

 

Zdroje:

https://www.alkoholium.cz/jak-vychladit-sud-piva-kdyz-nemate-pipu-s-chlazenim/

https://www.bydlimekvalitne.cz/jak-vychladit-pivo-rychle-treba-i-bez-lednicky

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.