Zdroj: VLM

Oblíbeného divadelního a televizního herce a dabéra jsme potkali hned po návratu z dovolené v Řecku, ze které se vrátil odpočatý a opálený. Fíglem na to, jak se cítit hubenější, je prý zeštíhlující zrcadlo, které v domě, v němž na dovolené pobýval, nechybělo, a tak měl každý den dobrou náladu.

„Jinak se ale samozřejmě snažím udržovat ve formě, takže jednou týdně hraju tenis, ale je to málo. Vím, že budu muset začít trochu cvičit,“ prozradil nám herec, který si musel cvičení na půl roku odpustit, protože měl v březnu nepříjemný úraz ramenního kloubu. „Rotátorová manžeta je mrcha, to je horší než záda. Teď mi to naštěstí povolilo,“ řekl herec s tím, že už se na pohyb těší. To ale ještě netušil, že už koncem léta si přivodí další zranění, tentokrát nohy. Naštěstí se pád z jeviště obešel bez zlomeniny.

Pozitivní myšlení

Petr Rychlý se snaží vždy myslet pozitivně. Naučila ho to nemoc, kvůli které kdysi málem přišel o život. „Teď je to 11 let od doby, kdy jsem dostal infarkt myokardu. Vím, že jsem tu taky už nemusel být, takže každé ráno vstávám a snažím se si den užít. Dám si dobré kafe a zkrátka myslím pozitivně.“

V kondici se snaží udržovat i odlehčeným jídelníčkem, protože jak říká, nechce zažít tu potupu, že by mu museli přešívat kostým, do kterého by se kvůli faldům nevešel. Letos v létě odehrál téměř dvacet představení v komedii Ženy krále Jindřicha VIII. v otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kde měl hvězdnou dvojroli a za dvě a půl hodiny na jevišti naběhal přes 4, 5 kilometru. „Divadlo je vlastně taky skvělý trénink,“ řekl s úsměvem při našem rozhovoru, který si můžete pustit ve videu.

Zdroj:

  • Petr Rychlý - herec
  • Lucie Šaleová - reportérka