Premium obsah

Petr Rychlý se zřítil z jeviště a přivodil si tržnou ránu. Jak o sebe pečuje?

Petr Rychlý se zřítil z jeviště a přivodil si tržnou ránu. Jak o sebe pečuje?
Herec Petr Rychlý teď prožívá ne zrovna růžové dny. V úterý spadl na zkoušce v divadle z pódia a přivodil si zranění nohy s velkou tržnou ránou, kterou mu lékaři sešili 15 stehy. Kvůli tomu musel zrušit i několik představení v Českém Krumlově, kde má dvojroli v komedii o králi Jindřichu VIII. My jsme ho pro rozhovor zastihli už před pár týdny, a to na tiskovce k druhé řadě seriálu Co ste hasiči, který od září poběží na TV Nova.    
Zdroj: Dvořáček Marian

Oblíbeného divadelního a televizního herce a dabéra jsme potkali hned po návratu z dovolené v Řecku, ze které se vrátil odpočatý a opálený. Fíglem na to, jak se cítit hubenější, je prý zeštíhlující zrcadlo, které v domě, v němž na dovolené pobýval, nechybělo, a tak měl každý den dobrou náladu.

„Jinak se ale samozřejmě snažím udržovat ve formě, takže jednou týdně hraju tenis, ale je to málo. Vím, že budu muset začít trochu cvičit,“ prozradil nám herec, který si musel cvičení na půl roku odpustit, protože měl v březnu nepříjemný úraz ramenního kloubu. „Rotátorová manžeta je mrcha, to je horší než záda. Teď mi to naštěstí povolilo,“ řekl herec s tím, že už se na pohyb těší. To ale ještě netušil, že už koncem léta si přivodí další zranění, tentokrát nohy. Naštěstí se pád z jeviště obešel bez zlomeniny.

Pozitivní myšlení

Petr Rychlý se snaží vždy myslet pozitivně. Naučila ho to nemoc, kvůli které kdysi málem přišel o život. „Teď je to 11 let od doby, kdy jsem dostal infarkt myokardu. Vím, že jsem tu taky už nemusel být, takže každé ráno vstávám a snažím se si den užít. Dám si dobré kafe a zkrátka myslím pozitivně.“

 V kondici se snaží udržovat i odlehčeným jídelníčkem, protože jak říká, nechce zažít tu potupu, že by mu museli přešívat kostým, do kterého by se kvůli faldům nevešel. Letos v létě odehrál téměř dvacet představení v komedii Ženy krále Jindřicha VIII. v otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kde měl hvězdnou dvojroli a za dvě a půl hodiny na jevišti naběhal přes 4, 5 kilometru. „Divadlo je vlastně taky skvělý trénink,“ řekl s úsměvem při našem rozhovoru, který si můžete pustit ve videu.

Zdroj:

  • Petr Rychlý - herec
  • Lucie Šaleová - reportérka
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.