O mužích, kteří jezdí ve velkých autech, se říká, že si tímto megalomanstvím kompenzují malý penis. Nebo že ti, kteří mají pořádného “macka“, mívají i dost přehnané sebevědomí. O mužských chloubách koluje vůbec spousta mýtů. Zatímco dnes se hodně mužů s malými penisy trápí, ve starověkém Řecku byly naopak vnímány jako poznávací znamení pro alfa samce. Podle renesančního umění a především dochovaných soch byl neobřezaný a malý penis kulturně vnímán jako žádoucí, zatímco větší nebo obřezaný penis byl vnímán jako komický až groteskní. „Řekové spojovali velmi malý penis v klidovém stavu se sebeovládáním, což byla jedna z ctností, která patřila mezi ideály mužnosti," vysvětluje profesor antických dějin Andrew Lear, který vyučoval například na Harvardově univerzitě. Podle něj byly malé penisy symbolem ideálních mužů – hrdinů, bohů či nahých sportovců – zatímco s obřími ztopořenými údy se vyobrazovali satyrové či muži, kteří nesplňovali tehdejší ideály krásy. S velkými penisy prý byli často zachycováni i starci. Současný celosvětový průměr se pohybuje mezi 12,95 až 13,97 cm.

Zdroj: Youtube

Ženy dávají penisům přezdívky

Velikost penisů se řeší snad od nepaměti v každém ženském kolektivu, zvláště po pár sklenkách vína, že, dámy? Zrovna před pár dny jsem byla na jedné rozlučce se svobodou, kde nás bylo kromě nevěsty dalších 14 žen. Už nevím, kdy přesně došlo na tohle téma, ale myslím, že to bylo ještě před půlnocí. Kromě dvou „účastnic zájezdu“ jsme se všechny shodly na tom, že na velikosti i tvaru penisu skutečně záleží. Nemusíme mít doma žádné obry, to vůbec. Nejlepší je zlatá střední cesta a průměr, který je někde mezi 13 a 17 centimetry. Snad každá ze skupinky měla dobrý sex spojený s větším „nádobíčkem“, na ty největší „klacky“ se přitom nezapomíná ani po letech. A ano, ženy dávají někdy penisům svých partnerů a milenců tajné přezdívky. Zatímco větší penisy mívají označení klacek, kláda, chobot nebo cuketa, těm menším dáváme roztomilé přezdívky typu mrkvička, žížalka či – v nejhorším případě – kolibřík. Většina přítelkyň nevěsty se onen večer také shodla na tom, že nejhezčí tvar je ten rovný. I když zdaleka ne nejběžnější. Některé penisy jsou mírně zahnuté na jednu či druhou stranu a jde o docela častý jev. Podle Irwina Goldsteina, ředitele oddělení sexuální medicíny v nemocnici Alvarado v San Diegu, se navíc vzhled penisu může v průběhu let měnit – od 30. roku života muže do jeho 60. až 70. narozenin se prý může zkrátit až o 2,54 centimetru.

Důležitá je šikovnost milence

V rámci internetového pořadu Show us, kde se pokládají nejrůznější otázky obyčejným lidem z české společnosti, bylo na téma velikosti penisu před dvěma lety dotazováno celkem 20 dívek. A překvapivě, skoro polovina z nich uvedla, že na velikosti penisu zas tak moc nezáleží. Některé ženy uvedly, že jsou důležitější i jiné věci, například tloušťka penisu než jeho délka. Nebo zkrátka celková šikovnost milence přivést partnerku k orgasmu. „Nejhorší je, když je to dlouhý a tenký, protože to vás tam vzadu jenom tak šťouchá, ale požitek z toho nemáte,“ řekla jedna z dotazovaných. Tloušťka penisu je pro mnoho žen skutečně zásadnější než jeho délka. Širší penis totiž vagínu tak nějak lépe „vyplní“. Co dalšího ještě ženy v dotazníku uvedly?

„Když není hezkej a tak jako tvarově dobrej, tak je to potom o ničem.“

„Pokud je to fakt malý, tak potom asi nejde.“

„S malou žížalkou toho moc neuděláš.“

„Na velikosti určitě záleží, protože s malým kašpárkem se úplně velká národní premiéra neodehraje, je to spíš takové menší kočovné divadlo. Záleží jak na velikosti, tak i na tvaru.“

Tvar penisu má vytlačit sperma předchozího muže

V průzkumném experimentu z roku 2021 vědci zjistili, že s každým zkrácením průniku pohlavního údu o centimetr klesá ženské potěšení. Experiment zkoumal metody manipulace s délkou penisu pro měření ženské sexuální spokojenosti. Výsledky však neznamenají, že by prodloužení penisu přineslo ženě víc potěšení, zdůraznili vědci.

Další zajímavá studie přišla s tvrzením, že mužský penis má takový tvar, jaký má, z důvodu vytlačování spermatu po předchozím muži. Kroutíte teď hlavou? Vědci Baker a Bellis v roce 1995 přišli s teorií, že zatímco prvních pár kapek ejakulátu usnadňuje transport spermií, několik posledních má spermicidní vlastnosti. V případě dvojitého páření by se tak spermie druhého samce setkaly se spermicidní vrstvou, kterou zanechal první. Morfologie samotného lidského penisu by tedy mohla být ovlivněna konkurencí spermií. Zajímavé také je, že ve srovnání s ostatními primáty je lidský penis větší jak na šířku, tak na délku, a to například dvakrát delší a širší než penis našeho nejbližšího žijícího příbuzného, šimpanze.

U milenců jsou žádoucí větší penisy než u dlouhodobých partnerů

Americká neuroložka Nicole Prauseová, která se specializuje na sexuální chování, zase promluvila o problematice ideální velikosti penisu v podcastu Unfiltred režisérky pornosnímků Holly Randallové. Podle Prauseové je většina průzkumů zabývajících se preferencí velkých penisů u žen problematická. Vzhledem k citlivosti tématu mají v podobných průzkumech oslovené respondentky na výběr fotografie (obvykle neztopořených) penisů, případně je jejich volba založena na nějaké formě asociační metriky. Prauseová proto vytvořila 3D modely penisů (10,2 cm až 21,6 cm), ze kterých nechala vybírat „ten ideální“. Ukázalo se, že ženy preferují o něco větší velikost u jednorázových partnerů a menší u těch dlouhodobých. Dobrou zprávou pro muže navíc je, že velikost partnerova penisu není pro většinu žen příliš podstatná. V dotazníku, který byl součástí studie Nicole Prauseové se totiž ukázalo, že pro oslovené respondentky je velikost partnerova penisu jen o málo důležitější než barva jeho očí nebo značka jeho auta.

Jak má tedy vypadat ideální mužská chlouba? Na to si každý musí odpovědět sám. I tady platí, že tisíce lidí má tisíce chutí. Pánové, kteří ale mají pocit, že je jejich penis příliš malý, můžou nejspíš zůstat v klidu. Jak už jsme zmínili, tloušťka a schopnost uspokojit partnerku například i orálně nebo pomocí rukou, je totiž leckdy důležitější než délka jejich penisů. Důležité je, aby si to při sexu zkrátka a jednoduše sedlo. To, co je pro jednu ženu nedostačující hračička, může být pro jinou plně uspokojující nástroj. Vagíny jsou navíc jako otisky prstů – každá je jiná a každá tak ocení jiného prince s tím správným nádobíčkem.

Zdroje: