Možná to znáte. Je léto, sluníčko praží a vám se při chůzi o sebe třou stehna. Obzvlášť pokud se v místech hodně potíte, může to způsobit opravdu nepříjemné a bolestivé opruzeniny a odřeniny. Tomuto problému lze ovšem poměrně snadno předejít a vyhnout se tak bolesti.

Zdroj: Youtube

Tření stehen

Tření a následné odření vnitřních stran stehen nemusí trápit jen ženy plnějších tvarů. Může se dít i hubeňounké slečně, která má jen stehna blízko sebe. Pocení, tření nahé kůže i kontakt se slanou vodou může způsobit, že vás nohy budou štípat, pálit i svědit. Pokud vás tento stav často v létě trápí, nezoufejte.

Deodorant na stehna?

V letních měsících si určitě vyzkoušejte pořídit krém proti pocení. Krémové deodoranty můžete v běžně aplikovat na místa, kde se vám opruzeniny vytvářejí - nejčastěji v oblasti pod prsy a mezi stehna. Volně prodejné v lékárnách seženete také různé masti proti opruzeninám, například zinkové masti, nebo masti proti zapaření. Dávejte ovšem pozor, že stejně jako běžné deodoranty, tyto produkty pokožku vysuší, aby nebyla tak náchylná k pocení. Proto to s těmito krémy příliš nepřehánějte a dodržujte pravidelnou hydrataci.

Dětský pudr

Vynikajícím pomocníkem může být také klasický dětský pudr. Ten je cenově dostupný a také dobře pohlcuje pot. Nevýhodou ovšem je, že vám pošpiní oblečení a budete ho muset aplikovat vícekrát během dne.

Pásky na stehna

Možná nejpohodlnější variantou pro vás budou ochranné pásky na stehna, kterým se říká bandaletky. Jsou elastické, pohodlné a pořídit si můžete i sexy varianty! Plní podobnou funkci, jako když si pod sukni vezmete šortky, je to ale mnohem méně nápadné.

Co na odřeniny?

Pokud se vám opruzeniny na stehnech už vytvořily, důležitý pro vás bude vhodný výběr oblečení. Nenoste nic těsného a vyhněte se dalšímu tření stehen. Odřeniny je nejlepší namazat klasickou neparfemovanou vazelínou, pomoct ale může například rybí mast, kalciová mast nebo Bepanthen.

Pokud vás problémy s třením stehen trápí dlouhodobě, zvažte návštěvu lékaře. V některých případech se může jednat o alergické reakce či jiné problémy, u kterých domácí léčba nepomůže.

Zdroje: