Městské Koupaliště Mladá Boleslav

Tady se nudit rozhodně nebudete. Vodní plochy mají vyhřívané, takže se tu dá koupat i za chladnějšího počasí. Koupaliště má vodní svět s multifunkčním bazénem a atrakcemi, jako třeba 60 metrů dlouhý tobogán, vodní clona, bublery, chrliče, divoká řeka, vodní lávka a speciální vodní věž. Pak je tu dětské hřiště s houpačkami a domečkem s pískovištěm pro nejmenší návštěvníky, věž s prolézačkami pro starší děti a dominantu tvoří dřevěná loď s kormidlem. Pro rodiče tu do konce prázdnin funguje možnost využít dětský klub, kde se o malé plavce postarají instruktoři, a to každý všední den od 8:00 do 20:30. Nechybí ani občerstvení a půjčovna sportovního náčiní nebo písečná pláž s lehátky a slunečníky. Nejmenší děti se zabaví ve dvou nerezových brouzdalištích s fontánkou, vodním jezem, skluzavkou ve tvaru brontosaura a vodotryskem podoby delfína. Pro dospělé je tu plavecký relaxační bazén. V hlavní sezoně tu funguje i potápěčské centrum.

Zdroj: Youtube

Tip navíc: Pokud by bylo v Mladé Boleslavi plno a vy se nechtěli mačkat hlava na hlavě, doporučujeme zajet si jen pár kilometrů dál do městečka Benátky nad Jizerou, kde je hned u zimního stadionu nově zrekonstruované koupaliště, kde najdete tři skluzavky, plavecký bazén se skokanskými můstky i dětské brouzdaliště s vodními atrakcemi. Deku si tu můžete rozložit na trávě a samozřejmostí je i stánek s rychlým občerstvením, kde si děti můžou dát třeba palačinku a rodiče ledovou kávu.

Beach Resort Originál v Žabčicích u Brna

Máte živější děti, které chvíli neposedí? Tenhle vodní ráj jim umožní užít si spoustu zábavy. Je tu hned několik bazénů s vodními atrakcemi, 80 metrů dlouhý tobogán, bublinková zátoka, vodní hřib i brouzdaliště se skluzavkou pro batolata. Vy si můžete zahrát třeba beach volejbal nebo si dát oběd v restauraci Plážovka, kde dobře vaří. Dovolenkovou atmosféru zase zajistí venkovní koktejlový bar. O víkendech tu až do večerních hodin probíhá zábavní program s hudbou ve stylu plážových dýchánků. Koupaliště Žabčice leží 25 kilometů od Brna.


Koupaliště Na Kyselce v Bílině

Pokud se vyskytujete v severních Čechách, určitě navštivte letní koupaliště Na Kyselce v Bílině, odkud je naprosto úchvatný výhled na protější skalnatý vrch Bořeň, který je dominantou údolí. Plavat tu můžete v bazénu o rozloze 60 metrů se skokanskou věží, děti si zase zařádí na tobogánu, v dětském brouzdališti nebo na pískovišti. Pro sportovní nadšence je tu připravené hřiště na nohejbal či volejbal, pingpongové stoly a nechybí ani hřiště na pétanque, což je skvělá hra pro celu rodinu.
Přímo z areálu koupaliště vede na vrch Bořeň naučná stezka s 12 informačními tabulemi, které seznámí s geologickým vývojem, florou i faunou. Po osvěžení u vody si tak děti můžou procvičit znalosti, které se jim hodí do zeměpisu.


Zdroje: