Premium obsah

ZOO v České rebublice, které nemají obdoby. Těchto 5 musíte vidět i vy

ZOO v České rebublice, které nemají obdoby. Těchto 5 musíte vidět i vy
Hledáte plány na víkend? Rozhodně zoologická zahrada! Skvělé místo na výlet s rodinou, rande, nebo na aktivní procházku se super zážitky. Poradíme vám, které zoo stojí za to navštívit.

1. Zoo Olomouc

Jedna z našich nejkrásnějších zoologických zahrad se nachází na Svatém Kopečku v Olomouci. Specializuje se na žirafy, africké kopytníky, severskou faunu, a najdete zde i obrovská akvária se žraloky. Olomoucká zoo nabízí také atrakce jako Safari Euroasie, Afrika i Amerika a africké mokřady. Vstupné pro dospělého je 140 Kč.

Zdroj: Youtube

2. Zoo Praha

Časopis Forbes zvolil Zoo Praha jako 7. nejlepší na celém světě. Obrovské prostory zoologické zahrady v pražské Tróji mají nad 670 druhů zvířat, 10 pavilonů, 150 expozicí a dokonce i lanovku. Vstupenky pro dospělé stojí 250 korun, a pokud se tam chystáte, na návštěvu si uvolněte nejlépe celý den.

Zdroj: Youtube

3. Zoo Zlín

Zlínská zoo je pro mnoho lidí tou nejoblíbenější na světě. Zvířata jsou tu rozdělená podle kontinentů na Afriku, Ameriku, Asii, Austrálii a pak na okolí zámku, který se v areálu nachází. Zoo se pyšní 222 druhy zvířat a vstupné do zoo i zámku stojí 260 korun.

Zdroj: Youtube

4. Krokodýlí zoo

Chystáte-li se do Jižních Čech, určitě musíte navštívit tuto zoo. Specializuje se na krokodýly, aligátory a kajmany. Zoologická zahrada se také zabývá ohroženými druhy krokodýlů, odchovává je a snaží se je zachránit. Vstupné vyjde na 250 korun pro dospělého.

Zdroj: Youtube

5. Zoo Dvorec

Zoo Dvorec se také nachází v Jižních Čechách a specializuje se na Afriku a její faunu. Můžete zde spatřit kolonii lvů s pravidelným přírůstkem mláďat, levharty, hrochy, šimpanze a paviány a mnoho dalších zajímavých druhů zvířat. Za vstup zaplatíte pro dospělého 200 korun.

Zdroj: Youtube

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.