Správný čas i místo

Pokud chcete se svým partnerem mluvit o tom, co vás vzrušuje a co ne, určitě toto téma nevytahujte na večírku nebo na návštěvě u tchyně. Rozhovory o erotice a sexu vyžadují soukromí a správný čas.

Zdroj: Youtube

Otevřenost je klíčová

Snažte se být co nejotevřenější a nejupřímnější a o svých touhách a snech mluvte co nejkonkrétněji. Vyhněte se obviněním a kritice, ale soustřeďte se na sdílení toho, co cítíte a co si přejete.

Používejte já-věty

Místo toho, abyste řekli „Ty nikdy…“ nebo „Ty vždy…“, použijte já-věty, jako „Cítím se…“, když mluvíte o svých potřebách. Tímto způsobem zmenšujete riziko, že by se váš partner mohl cítit natlačený ke zdi nebo obviněný.

Buďte konkrétní

Místo obecných komentářů jako „Chci více intimity“ se snažte být konkrétní o tom, co si přejete. Například, můžete říci: „Rád/a bych, abychom si více užívali předehry.“ Zapomeňte na náznaky a symboly, muži jim většinou nerozumí. Pojmenujte věci pravým jménem a buďte konkrétní.

Naslouchejte svému partnerovi

Komunikace je dvousměrný proces, takže je důležité nejen mluvit, ale také naslouchat. Buďte vstřícní a empatičtí k pocitům a potřebám svého partnera. Vztah je jako fotbalové hřiště, a každý z páru má svou půlku, o kterou pečuje. Nikdy se nesnažte radit partnerovi, jak má pečovat o svou polovinu hřiště. Naslouchejte své polovičce a ptejte se na její názor.

Respektujte hranice

Měli byste respektovat hranice svého partnera a nikdy ho nenutit do něčeho, co nechce. Můžete diskutovat o svých touhách a přáních, ale vždy s respektem k hranicím a pohodlí druhého. Ne pro každého je přirozené mluvit o sexu a tématech s ním spojeným. Ujistěte se, že je váš partner v pořádku s komunikací o intimnostech. Pokud ne, snažte se mu pomoct.

Buďte trpěliví

Změny v sexuálním životě obvykle nepřicházejí přes noc. Buďte trpěliví a dejte svému partnerovi čas na přizpůsobení se vašim potřebám a přáním.

Pamatujte, že úspěšná komunikace o sexu je klíčem k silnému a zdravému vztahu. Je to cesta, kterou je třeba stále zdokonalovat a průběžně se učit. Nikdy tedy nepolevujte v péči o váš vztah i sexualitu a nebojte se mluvit.

Zdroje:

  • https://time.com/6251217/how-to-talk-about-sex-with-partner/
  • https://theeverygirl.com/how-to-talk-about-sex-experts/
  • https://www.verywellmind.com/married-couples-should-discuss-sexual-problems-2300936