Premium obsah

Na trhu je další novinka pro ženy. Menstruační pyžamo a běžecké kraťasy

Na trhu je další novinka pro ženy. Menstruační pyžamo a běžecké kraťasy
Po menstruačních kalhotkách přišlo před dvěma lety na trh horké zboží v podobě menstruačních plavek. Hodně žen si lámalo hlavu s tím, jak to proboha může fungovat? Plavky se osvědčily. Teď je tu další vlna oblečení šitého pro „vaše dny“ – produkty na spaní a pro sportovní trénink.

Už žádné tampony, vložky nebo kalíšky. Stačí si nasadit speciální kraťásky z příjemné vlny a jít si lehnout. Kraťasy na spaní mají savost jako 10 tamponů (pojmou až 50 ml krve), a proto v noci nemusíte vstávat kvůli výměně. Použít je můžete bez obav jako samostatnou menstruační pomůcku i při silné menstruaci. Není to paráda? Navíc se jedná o udržitelnou, eko-friendly variantu, jak řešit naše dny, aniž bychom zahlcovaly planetu papírem a buničinou – odpadem, který by se rozkládal stovky let.

Zdroj: Youtube

Víte, že žena během svého plodného období spotřebuje asi 17 tisíc vložek a tamponů? Nejde jen o ohromné množství odpadu, ale užívání běžné vložky může u citlivějších žen dráždit pokožku a podporovat vznik vaginálních mykóz.

Výrobci bádali dlouho nad tím, jak udělat kraťasy, které budou pohodlné na domácí lenošení i spaní a zároveň menstruující ženy ochrání před protečením. Vzbudit se a mít na prostěradle červenou skvrnu – to je prostě noční můra! Zajímá vás, jak tyhle pomůcky vlastně fungují?

Menstruční kratasy Zdroj: www.modibodi.cz

Ovčí vlna pro pocit sucha

V první řadě mají savou vrstvu, která je prodloužená vpředu i vzadu. Délka nohavic je různá, ale nejčastěji je seženete ve variantě do půli stehen. Pyžamové kraťasy mají patentovanou takzvanou „modifier technology“. Jedná se o svrchní (dotykovou) vrstvu, která je ze 100% merino ovčí vlny – ta odvádí vlhkost, je antimikrobiální a zajišťuje pocit sucha. Prostřední savá vrstva je pak froté z mikrovlákna, které bezpečně pohltí tekutinu a zápach a nepustí je dál. Poslední vrstva je nepropustná, ale zároveň prodyšná. Můžete se tak spolehnout na to, že zůstanete v suchu a nic neproteče. Díky této technologii a složení se hodí jak při menstruaci, tak i při inkontinenci.

Menstruační pyžamo Zdroj: www.modibodi.cz

Kraťasy na běhání

Tuhle novinku ocení všechny sportovkyně. Menstruace už nemusí být překážkou ani pro náročný trénink v posilovně a díky speciálnímu oblečení odpadne starost s výměnou tamponů nebo vložek. Menstruační běžecké kraťasy jsou vhodné samostatně při silnější menstruaci, případně jako pojistka proti protečení při velmi silné menstruaci (ke kalíšku, menstruační houbě nebo tamponu). Hodí se i při slabší inkontinenci nebo silném výtoku. Vnitřní vrstva má savost jako 2 až 3 tampony (15 ml). Běžecké kraťasy se vyrábějí i s bočními kapsami a skrytou zadní kapsou na zip a jsou k nerozeznání od normálního sportovního oblečení. Materiál je upravený tak, aby odváděl vlhkost a udržel vás v suchu i při zvýšené fyzické námaze.

Jak se o menstruační oblečení starat?

Ať už používáte menstruační kalhotky nebo kraťasy, před prvním použitím je vždycky vyperte na 30 stupňů. Podobně pak postupujete i po použití. Ideální je přemáchnout je ve vlažné vodě – nepoužívejte ale žlučové mýdlo, merinu to nedělá dobře, stejně jako výrazné mnutí či drbání. Následně vyperte v pračce na 30 stupňů. Perte ideálně v ochranném sáčku na jemné spodní prádlo. Nepoužívejte aviváž, nesušte v sušičce. Kalhotky i kraťasy vám vydrží déle, když je obrátíte naruby a volně necháte uschnout. Nikdy je nepokládejte ani přímo na topení.

Zdroj:

www.modibodi.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.