Místo krému

Mnoho výrobců dnes dodává na trh organické lubrikační gely na čistě přírodní bázi. Bez parfémů, silikonů, konzervantů a umělých barviv. Obsahují například aloe vera nebo měsíček lékařský. Takové gely si můžete klidně namazat na suché tváře, lokty, kolena, tvrdé paty nebo popraskané rty. Pravidelnou péči o pokožku vám sice nenahradí, ale všichni známe ten pocit, kdy už ležíme po sprše v posteli, víčka se nám klíží únavou, a my si vzpomeneme, že by si naše suchá kůže zasloužila trochu promastit. Jenže do koupelny je to tak daleko! Takže můžete v klidu sáhnout do nočního stolku po tom, co tam máte hned při ruce.

Zdroj: Youtube

Jako gel na vlasy

Gely, tužidla, vosky, jíly, pěny… přípravků, které zpevní, podrží a zafixují dámský i pánský účes existují plné regály. Ale někdy nám dojdou ve chvíli, kdy se to zrovna nejméně hodí. Třeba když se zrovna chystáte na rande nebo protančit noc. Jestliže chcete vypadat sexy jako John Travolta v Horečce sobotní noci, vytaste hřeben, pročísněte hřívu a pak… klidně sáhněte po troše lubrikačního gelu. Bohatě postačí množství o velikosti malého vlašského ořechu. Promněte ho v prstech a pak prohrábněte patku a místa, která potřebují „potunit“, načechrat, prostě upravit. Kromě ztužení vám gel zajistí i lesk a vůni vlasů, pokud tedy sáhnete po tom parfémovaném.

V dílně a domácnosti

Nemusíte být zrovna kutil Tim, abyste občas nepotřebovali něco opravit. Ať už se jedná o klíče zaseknuté v zámku, rozvrzanou postel, zadrhnutý řetěz na kole nebo třeba zarezlou sekačku. Stačí kapka oleje a rázem je po problému! Lubrikační gel díky mixu silikonů, olejů a glycerinu dobře klouže, a proto skvěle nahradí olej. A vzpomeňte si na něj i v případě, že přiberete nebo vám otečou prsty a váš prstýnek nepůjde sundat z prstu.

Na pupínky a odřeniny

Chystáte se na romantický víkend ve dvou do přírody? Pak vás kromě sexu možná čekají i nepříjemnosti v podobě puchýřů po horském výšlapu, pupínků a štípanců od komárů a dalšího hmyzu (pokud se bavíme o letním období) nebo modřinek a odřenin, ke kterým jste přišli v náročném terénu. Dobrá zpráva je, že nemusíte shánět lékárnu a kupovat drahé mastičky. Úlevu vám dokáže poskytnout i lubrikační gel, který si namažete na postižené místo. To vám krásně zchladí a ošetří. A až bude po bolesti, můžete s ním rovnou pokračovat i během postelových hrátek.

Zdroje:

https://www.prochlapy.cz/clanky/6-veci-pri-kterych-se-hodi-lubrikacni-gel-a-sex-to-neni/