Léto je hlavní sezonou dovolených, ale také sexu. Celá řada studií a průzkumů potvrzuje, že lidé jsou v letních měsících sexuálně aktivnější, dopřávají si dobrodružnější milování a celkově si erotiku více užívají. Přesto letní sex přináší řadu specifik a úskalí, kterých je dobré se nejen v zahraničí vyvarovat.

Zdroj: Youtube

Pokud jste viděli druhý díl filmu Sex ve městě, nejspíš si pamatujete scénu, v níž vášnivá Samantha odchází po boku svého milence z baru v Abú Dhabí, aby si spolu následně užili pod hvězdami na kapotě auta. Tohle chování ale vyvolává u přihlížejících hostů vztek a dožadování se morálního pořádku. Koitus dvojici překazí policejní hlídka a sexuchtivou Samanthu tak čeká místo orgasmu ponižující noc strávená na policejní stanici. V arabských zemích se intimnosti na veřejnosti skutečně netolerují. Nejeden zahraniční pár tam také skončil za projevy lásky za mřížemi. Například v Kataru je i dnes sexuální poměr mimo manželský svazek či homosexuální vztah nezákonný a každému, kdo tento čin „spáchá“, hrozí až 7 let vězení.

Problémy byste ale mohli mít i v případě, že by vám v kufru třeba v Egyptě našli vibrátor, anální kolík nebo další sexuální pomůcky. Nekompromisní přitom nejsou pouze muslimské státy, ale například také Indie. I tam platí velmi přísné mravy.

Líbat se při procházce? Neexistuje

„Někde jde o kulturní tabu, jinde veřejné projevy lásky jako líbání, mazlení či jen držení za ruku přímo zakazuje zákon. Líbání na veřejnosti je ilegální například v Thajsku, mimo kosmopolitní oblasti se tam netoleruje ani držení za ruku,“ informuje Adam Durčák z e-shopu Růžový slon, který se zabývá zdravou sexualitou. Například již zmíněné Spojené arabské emiráty zakazují veřejné líbání i mazlení, stejně tak i Vietnam, Indonésie, Japonsko, Turecko, Tunisko či Egypt. A v Indii by se páry raději měly na veřejnosti zdržet vůbec čehokoli, co by mohlo být považováno za romantické projevy!

Pozor na převoz erotických pomůcek

K letnímu dobrodružství patří také chuť zkoušet nové věci, a to třeba v podobě nejrůznějších erotických hraček. I ty však mohou v některých zemích své majitele přivést do malérů. V řadě zemí v Asii a na Blízkém východě jsou totiž erotické pomůcky klasifikovány jako pornografický materiál nebo obscénní předměty a nejenže tam platí zákaz jejich prodeje, ale i samotné držení. Platí to třeba pro Spojené arabské emiráty, Saúdskou Arábii, Maledivy, Thajsko, Indii, Indonésii či Malajsii. Tam může být držení erotické hračky potrestáno dokonce až tříletým odnětím svobody! Pozor si dejte i na Vietnam, byť tam je situace přívětivější: pokud vám sexuální pomůcku najde letištní kontrola v zavazadle, zabaví vám ji, ale při odbavení ke zpátečnímu letu by vám měla být vrácena.

Do většiny destinací si však své erotické pomocníky bez obav vzít můžete, při cestě letadlem ale raději dodržujte určitá pravidla. „Například z hraček vždy vyjměte baterie, volte menší kousky bez kovových částí (aby nemohly být považovány za potenciální zbraň), zabalte je do igelitového pytlíku, abyste je udrželi v čistotě, a raději je mějte v zapsaných zavazadlech, ne v kabinových, která jsou obvykle kontrolována ručně,“ doporučuje Adam Durčák.

Voda a písek nahrává mykózám

Trávíte dovolenou v tuzemsku nebo jiné evropské zemi, kde si s veřejnými projevy lásky ani erotickými pomůckami nemusíte dělat starosti? I tak buďte obezřetní, tentokrát ze zdravotního důvodu. V létě totiž nestoupá jen libido, ale také riziko nakažení pohlavně přenosnými chorobami. Ty se často pojí s prázdninovými flirty. Vždy proto buďte připravení a myslete na ochranu v podobě kondomu.

Tím ale zdravotní rizika letního sexu nekončí, a to obzvláště pro ženy. V teplých měsících ve zvýšené míře hrozí vaginální záněty nebo mykózy či infekce močového měchýře. „V tomto ohledu je pro ženy nevhodný zejména sex ve vodě nebo na pláži, což v létě mnoho lidí láká. Voda, obzvláště v hotelovém bazénu, a písek jsou však semeništěm nejrůznějších bakterií. Při milování ve vodě rovněž nelze plně spoléhat na ochranu poskytovanou kondomem, protože ty nejsou vyrobeny na použití ve vodním prostředí. Bazénová chemie je pak může přímo poškodit,“ varuje Adam Durčák. Voda také vagínu vysušuje, takže je náchylnější k podráždění nebo i natržení. Při sexu na pláži se do pochvy často dostane i písek, který ji podráždí nebo způsobí bolestivé trhlinky.

Zranění při milování: nejčastější jsou odřeniny

Samotné milování, je-li poněkud vášnivějšího rázu, může vést i k nejrůznějším zraněním. Podle loňského průzkumu britské společnosti Lovehoney se při sexu již někdy zranila více než třetina lidí, konkrétně 39 % mužů a 36 % žen, a to od spálení kůže od koberce až po zlomený penis. Nejčastější jsou odřeniny a modřiny, skoro 4 z 10 lidí si při erotických hrátkách natáhne některý sval a zhruba šestina si poraní záda. Přibližně desetina žen si pak při sexu přivodila natržení vagíny, dvacetina lidí natržení análního otvoru. Vážnější poranění v podobě zlomeného penisu postihlo asi 3 % mužů, pro 2 % lidí pak milování skončilo zlomeninou obecně. Docela překvapivé bylo i zjištění, že bezmála 24 procent mužů a 16 procent žen se zranilo při poskytování orálního uspokojení.

Zdroje:

https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/most-common-sex-injuries-in-uk_uk_62c2aedae4b0f6125729630b

https://www.womanandhome.com/health-wellbeing/sex/statistics-show-people-have-the-most-sex-during-this-month/