Premium obsah

Lateralita a harmonizace mozkových hemisfér 1. díl

Lateralita a harmonizace mozkových hemisfér 1. díl
Už vás někdy napadlo, že to, jakou rukou píšete a jakou stranu těla používáte coby dominantní, definuje také to, jakým způsobem se učíte, zpracováváte informace či řešíte úkoly? Pokud však jednu stranu těla využíváte příliš a ta druhá je naprosto „levá“, přestože je třeba pravá, můžete registrovat určité dysbalance na úrovni stability těla a koordinace pohybů, učení či řešení náročných úkolů. Máme pro vás skvělou zprávu. Na všem se dá zapracovat. Proto vám nabízíme tento miniseriál věnovaný tématu laterality. Jak pohledem teorie, tak s přesahem do praxe každodenního života.

Trocha anatomie na úvod

Mozková kůra je rozdělena na dvě části, pravou a levou hemisféru. Tyto dvě části se od sebe však odlišují jak anatomicky, strukturálně, tak neurochemicky. Současné výzkumy se věnují především funkční asymetrii hemisfér, kde se funkcemi myslí tzv. kognitivní neboli poznávací funkce.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.