Premium obsah

Test ze sexuální výchovy. Všech 10 otázek nezodpoví správně nikdo. Troufnete si?

Test ze sexuální výchovy. Všech 10 otázek nezodpoví správně nikdo. Troufnete si?
Troufnete si otestovat své znalosti v oblasti sexuální výchovy? Možná se dozvíte něco, o čem jste ani netušili!

Když jsem byla ve školním věku, v sexuální výchově nás učili nasadit kondom na banán. Už to bylo tehdy poněkud neobvyklé. Dnes je doba už úplně jinde, a otevírat témata sexuálního života je naprosto nezbytné. A to nejen proto, aby děti věděli, že děti nenosí čáp. Moderní doba je extrémně sexualizovaná a je velice důležité děti vychovávat ohledně zdravého pohlavního života. A to nejen fyzicky. 

Konsensuální sex

Momentálně jde o jedno z nejdůležitějších témat, co se sexuálního života týče. Téměř polovina všech Čechů si myslí, že za znásilnění si oběť může sama. O to důležitější je, abychom učili děti, že sex si žádá svolení obou stran. Pokud jeden z partnerů s pohlavním stykem aktivně nesouhlasí, a přes to se děje, jedná se o znásilnění. Je tedy nutné o těchto věcech mluvit nejen s dětmi, ale i mezi partnery. Neexistuje nic jako ,,tvářila se, že to chtěla," ,,vypadal, že se mu to líbí," nebo snad ,,říkala si o to." Konsensuální sex je konsensuální pouze tehdy, pokud s ním všichni zúčastnění aktivně souhlasí.

Sexuální zdraví

Další z důležitých témat, které je třeba v sexuální výchově zmínit, je sexuální zdraví. Až 45% mužů například při prvním pohlavním styku nepoužili žádnou formu antikoncepce! Sexuální výchova by měla mít za cíl osvětlit dětem nejen rizika pohlavních nemocí a nechtěného otěhotnění. Je potřeba vyvíjet v dětech i zdravou sexualitu a vztah k ní. Sex je důležitou součástí partnerských vztahů a proto je nutné o něm nemlčet a netajit dětem, že existuje.

Sexuální diverzita a přijetí

V dnešní době je také dobré mluvit o tom, že heterosexualita není jediná přijatelná možnost, a že každý má opravdu jiné preference. Rozmanitost sexuální orientace a genderové identity je nyní více uznávána a respektována než kdy dříve. Je důležité vytvářet milující a podporující prostředí pro všechny, bez ohledu na to, kde se nacházejí na spektru sexuality či genderu. Vzdělávání v této oblasti může přispět k větší toleranci, empatii a porozumění rozdílům mezi námi.

Zajímavosti a fakta

Abychom nebyli pouze vážní, pojďme si říct nějaká zajímavá sexuální fakta.

  • Nejdelší zaznamenaný polibek trval 58 hodin, 35 minut a 58 sekund! Byl zaznamenán v Thajsku v roce 2013.
  • První známé antikoncepční metody sahají až do starověkého Egypta, kde ženy používaly tampony namočené v medu a octu jako bariéru před otěhotněním.
  • Čokoláda je známá jako afrodiziakum. Obsahuje látky, které mohou zvyšovat hladinu serotoninu a endorfinů v mozku, což může zlepšit náladu a zvýšit sexuální touhu.
  • Průměrný muž myslí na sex každých 52 sekund, zatímco průměrná žena každých 51 minut. Samozřejmě, individuální rozdíly jsou markantní a tato čísla nejsou pevná.
  • Průměrná délka pohlavního styku je v Čechách 15-17 minut.
  • Některé studie ukazují, že lidé, kteří mají lepší sexuální vzdělání, mají tendenci začít se sexuální aktivitou později a praktikují bezpečnější sex.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.