Když je potřeba zpomalit...

Ta správná publikace pro všechny stresaře, kteří žijí jen prací a povinnostmi a hrozí jim syndrom vyhoření. Výzkumy ukázaly, že lidé, kteří stále někam spěchají a denně zažívají stres, k sobě obvykle nemají zdravý vztah. Autorka knihy Čas zpomalit je psycholožka, která to sama zažila – ve svých 23 letech vážně onemocněla, a díky tomu zcela přehodnotila svůj pohled na sebe i na život. A zjistila, že pocity štěstí silně korelují se schopností milovat přítomnost a vnímat každodenní život a sebe sama v něm jako dar. K tomu je ale nutné zpomalit, abychom konečně viděli věci „za oponou“. Jak na to? Návod se ukrývá v této knize.

Zdroj: Youtube

O duševním zdraví

Jaké jsou choroby moderní doby? Jak porozumět vlastním emocím a jak být v psychické pohodě? Na to vše odpovídá psychoterapeut Tomáš Kvapilík ve své knize Mozaika duše, kterou před pár týdny vydalo nakladatelství Mladá fronta. Ve formě desatera přibližuje psychoterapeut s mnohaletou praxí problematiku kvalitního duševního zdraví, fungování emocí, depresí i našeho vnitřního kritika. V každé z deseti kapitol pak jednotlivá témata, která považuje za nejdůležitější, rozebírá do hloubky. Nebojí se připojit i konkrétní příklady z praxe nebo z osobního života a čtenář se tak může v některých situacích poznat.

Pro cestovatele

Máte mezi blízkými někoho, kdo opravdu rád cestuje, klidně i sám? nebo dobrodruha s vášní pro nové výzvy? Pak mu udělejte radost další knížkou od mladého českého cestovatele a spisovatele Ladislava Zibury. Jeho knihy nejsou jen cestopisy, díky kterým se můžete alespoň v mysli přenést do míst, kam se vám zatím jet nepoštěstilo. Jsou v nich myšlenky, postřehy, záznamy setkání s lidmi, prostě autentické prožitky pravého cestovatele, který dokáže cizí země vstřebat všemi póry a odnést si z nich to nejzajímavější. Nejinak je tomu i v jeho nové knize Všechny cesty vedou do Santiaga, kterou vydalo nakladatelství Kniha Zlín. kromě odlehčeného a vtipného vyprávění na čtenáře čekají opět i nádherné ilustrace od Lukáše Tomka. Podle autora je tato knižní novinka příběhem o cestě, která mění lidem životy.

Pro nezadané

Kniha Přežila jsem Tinder přináší zejména čtenářkám úsměvné historky z Tinderu i hlubší zamyšlení nad moderním způsobem seznamování a vztahy samotnými. Autorka popisuje svoje vlastní zkušenosti s moderní seznamovací aplikací a zamýšlí se nad otázkami, které pálí každou nezadanou ženu: Jak se v dnešní době seznámit? Jak být single, a přitom šťastní? Jak druhého na Tinderu oslovit? Kdo by měl platit na prvním rande? Jak přežít otřesná setkání? Kdy začíná vztah? A mnoho dalších témat, která jsou spojená s hledáním partnera ve 21. století.

Pro děti

Nová pohádková knížka s názvem Divukrásné příběhy Slečny Duhy, která je určena dětem od 5 do cca 10 let a také jejich rodičům, kteří se snaží čas strávený s dětmi u knížky zpříjemnit přirozeně plynoucím, svižným a čtivým textem. Nechte se vtáhnout do pohádkového dobrodružství duhové dívenky, do příběhu zalitého letním sluncem, deštěm i stříbrným měsíčním svitem, kde přátelství a láska k přírodě jsou tím největším bohatstvím.

Pro sportovce

Čím obdarovat zapáleného běžce, plavce, cyklistu? A co novinkou od profesionálního triatlonisty s názvem Petr Vabroušek: Triatlon. 226 otázek a odpovědí? V knize se náš nejlepší triatlet Ironman věnuje tématům jako je metodika tréninku, vybavení, stravování, mentální příprava i samotné závodění – zkrátka všemu, co člověk potřebuje pro úspěšné zvládnutí triatlonu. Pokud tedy máte mezi kamarády nebo kolegy někoho, kdo se v příštím roce na extrémní závod chystá, tato publikace ho stoprocentně potěší.

Pro puberťačky

Holčičí kniha. Upřímný průvodce pubertou je bohatě ilustrovaná knížka, kterou sestavily dvě mladé doktorky, které znají dívčí tělo skrz na skrz. Kromě vysvětlení, jak tělo funguje, přináší spoustu příběhů ze života a cenných tipů. Puberta někoho zastihne dřív a někoho později, a autorky to dobře vědí, proto svou knihu cílí na dívky od 9 do 16 let i jejich rodiče. Knihu ilustrovala slavná komiksová autorka Magnhild Winsnes.

Zdroje:

Autorský článek