Rodačka z Jičína s váhou nikdy neměla problémy, postavu má štíhlou jako proutek, a tak jsme se jí museli zeptat, jaký je její tajný recept?

„Musím říct, že moje tělo má jakousi paměť buněk a pamatuje si, jak jsem v dětství tancovala, ať už společenské nebo lidové tance. Hodně jsem jako dítě sportovala, třeba jsem hrála půl roku tenis,“ smála se sympatická blondýnka. Další éra pak prý přišla při studiích na JAMU, kde byl pohyb součástí každodenního rozvrhu studentů, a ne jen tak ledajaký! Herečka tehdy přičichla například k akrobacii.

Zdroj: VLM

Kvůli podpatkům se jí bortí tělo

Velkou lekcí pro ni byla účast v populární taneční soutěži StarDance v roce 2016, kdy trénovala na parketu minimálně čtyři hodiny denně po dobu půl roku. I přesto, že si tehdy zlomila zápěstí, vybojovala si v soutěži krásné třetí místo. Tanec má tahle dáma zkrátka v krvi! „Momentálně si tak jednou až dvakrát do týdne fyzioterapeuticky zacvičím, hodně cviků mám od trenéra Radka Laciho, se kterým jsem cvičila, když jsem se připravovala na film Ostrov. Doteď používám jeho cviky a snažím se udržovat, protože přece jenom moje tělo dostává zabrat. I tím, že nosím hodně podpatky v divadle nebo na nějaké společenské akce, cítím, jak se mi tělo různě bortí, a já ho pak musím vyrovnávat. Musím se o sebe zkrátka starat víc než předtím,“ přiznala Jana Plodková.

Tvrdá dřina kvůli natáčení v plavkách

Herečka nám také potvrdila, že právě kvůli natáčení dobrodružné komedie Ostrov, kde hrála manželku Jiřího Langmajera, na sobě musela opravdu tvrdě zamakat. Přece jen se děj filmu odehrává na opuštěném ostrově v Thajsku, kde havaruje letadlo, a hlavní hrdinka má na sobě skoro po celou dobu jen bikiny. To ale Janě Plodkové nevadilo, s ostychem problémy nemá. „Mému tělu jsme se s trenérem opravdu věnovali, takže jsem s tím obnažováním byla v pohodě. I když by to samozřejmě mohlo být ještě lepší, ale na to už nebyl čas.“

Herečka prý zesílila, vytvarovala si křivky a získala pocit sebejistoty. I po čtyřicítce se podle ní mohou ženy v plavkách cítit dobře, stačí jen na sobě trochu zapracovat.

Diety nedrží

Co se týče jídla, tam si herečka prý odpírat neumí. „Nikdy jsem to neměla tak, že bych se v jídle něčeho vzdala. Já jsem ani nikdy nezvládla držet nějaký půst. Moje maximum bez jídla jsou tak čtyři hodiny,“ smála se při focení. Strávit den na ovocných nebo zeleninových šťávách je pro ni prý nemyslitelné, ke své práci potřebuje totiž vydávat spoustu energie.

Jeden fígl, jak vyzrát na zpomalený metabolismus po čtyřicítce, ale v rukávě má. „Když jsem měla pocit, že moje tělo nespaluje tak rychle jak má, zkusila jsem přerušovaný půst. Ten jsem držela také před natáčením Ostrova, aby se tělo více rozjelo. A držím ho víceméně dodnes. V praxi to vypadá tak, že snídám mnohem později než dřív a tím tělo déle hladoví. Jinak ale na diety vážně nejsem.“

Zdroje:

  • Lucie Šáleová
  • Jana Plodková