Stres a únava

Jsem na to moc unavená - Ne, tohle není planá výmluva, ale realita. Studie dokazují, že nejenže lidé, kteří šetří spánkem, vypadají méně atraktivně, mají ale také mnohem menší chuť k sexu.

Trápí-li vás tedy nechuť k sexu a čemukoliv s ním spojeným, spočítejte si, kolik jste toho za poslední týden naspali. Pokud se vám nedaří spát alespoň 8 hodin denně, je mnohem pravděpodobnější, že se vaše libido propadne hluboko pod bod mrazu.

Zdroj: Youtube

Medikamenty a drogy

Ačkoliv některé drogy slibují zintenzivnění sexuálního apetitu, z dlouhodobého hlediska tomu tak opravdu není. To stejné platí i u některých léků, zejména u antidepresiv a hormonální antikoncepce. Pokud vás tedy trápí příliš velká chuť na sex, nebo naopak nechuť, poraďte se s odborníkem a zkonzultujte jiné varianty léčiv.

Rutina a monotónnost

Pokud se veškeré sexuální aktivity dostanou do nudného stereotypu, libido se rychle sníží oběma partnerům. Ve vztahu tedy komunikujte nejen o vašich pocitech, ale i vašich touhách a snech. Vneste do vašeho vztahu trochu neznáma, erotiky a napětí - věřte, že to jenom prospěje.

Vztahové problémy

Nic není víc vzrušující, když během aktu partnerovi vyčtete, že se vám dost nevěnuje, nebo že by měl častěji vynášet odpadky. Ne, opravdu. Jakékoliv vztahové problémy, hádky i nedorozumění potlačují jakoukoliv chuť na sex. Je samozřejmě důležité věnovat čas komunikaci, kompromisům a péči o vztah, když se ale milujete, milujte se a nepřemýšlejte nad hloupostmi.

Bez sebevědomí není vášně

Jednou jsem měla partnera, který se po několika letech vztahu odstěhoval pracovně do velmi, velmi vzdáleného státu. Asi po půl roce vztahu na dálku jsem ho navštívila, a když mělo dojít konečně na věc, hystericky jsem se rozplakala. Měla jsem totiž o pět kilo víc, než když jsme se viděli naposledy. Bývalý partner by si ničeho nevšiml, pokud bych to nezmínila, a můj pláč a zoufalství zabil veškerou romantiku vášnivého znovushledání. Pokud máte problém přijmout sebe a své tělo, pokud trpíte nízkým sebevědomím a sebedůvěrou, nemůžete mít chuť na sex.

Líní sex nemají

Sexuální libido je úzce spjaté s fyzickou aktivitou. Pokud se nijak nehýbete, nechodíte a nevydáváte nějakou fyzickou aktivitu, nemůžete čekat, že budete mít chuť na sex. Pokud se ovšem pravidelně hýbete a jste aktivní, zvýšíte tím produkci hormonů zodpovědných za sexuální chtíč a libido.

Zapracujte na sobě, milujte své tělo za to, co pro vás všechno udělalo a kam vás dovedlo. Snažte se o dostatek spánku, psychickou pohodu a pravidelnou aktivitu - chuť na sex přijde přirozeně sama.

Zdroje: