Pokud máte chlupatého domácího mazlíčka, moc dobře to určitě znáte. Chlupy jsou absolutně všude. Na vás, ve vás, v jídle, v ledničce, ve sprše, a zkoušeli jste například někdy po delší době sundat obal z telefonu? Není to však konec světa. Ukážeme vám nejlepší metody odstraňování zvířecích chlupů.

Zdroj: Youtube

Lepící váleček

Evergreen všech chovatelů, který nesmí chybět u vás v autě, doma i v kabelce. Válečky s lepicí páskou efektivně odstraňují chlupy, jsou jednoduché na použití, jsou poměrně levné, jen produkujete dost odpadu.

Nástavec na vysavač

Pokud máte klasický vysavač, pravděpodobně budete mít i nástavec přímo na odstranění zvířecích chlupů. Jestli vám ale mohu něco doporučit, s každým chlupatým kámošem se velice hodí i robotický vysavač. Určitá plemena psů a koček totiž chlupatí opravdu hodně, a abyste udrželi váš domov čistý, můžete vysávat dvakrát denně.

Houbička na nádobí

Chlupy jdou dobře odstranit houbičkou navlhčenou vodou. Krouživým pohybem se chloupky nalepí na houbičku, kterou pak prostě vyhodíte.

Sušička je parťák

Naprosto nejjednodušší řešení, jak se zbavit chlupů zvířat, je hodit oblečení do sušičky. Nezapomínejte pak ale často čistit filtr.

Správné materiály

Pokud nakupujete nové oblečení, pořiďte si takové materiály, na které se chlupy příliš nelepí. Život s vaším milovaným mazlíčkem pak bude o tolik jednodušší!

Zdroje:

  • https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a680039/how-to-remove-pet-hair/
  • https://outwardhound.com/furtropolis/pets/how-to-get-rid-of-pet-hair
  • https://www.homemadesimple.com/pet/how-to-remove-dog-hair-from-everywhere-a-cleaning-guide/