1. Začněte u sebe

Já vím, jedno z nejhorších klišé, které kdo kdy vymyslel. Bohužel je to ale naprostá pravda. Dokud se nenaučíte mít ráda sama sebe, respektovat se a věřit si, nemůžete očekávat, že to udělá někdo jiný. A už vůbec ne za vás. Pokud máte problémy se sebevědomím a sebedůvěrou, budete pravděpodobně vyhledávat toxické vztahy a upínat se na druhou polovičku. To ublíží nejen vám, ale i tomu druhému. Buďte tedy aktivní a pracujte na vztahu k sobě samotné, láska si vás pak najde mnohem snadněji.

Zdroj: Youtube

2. Zahoďte předsudky

Je určitě důležité nastavit si vlastní hodnoty, pokud ale jde o hledání partnera, nesestavujte si jeho identitu předtím, než jste ho vůbec potkala. Nikdo nebude dokonale vyhovovat všem požadavkům. Ani váš partner, ani vaše kamarádka, dokonce ani vaše děti. Každý člověk je jedinečný a mezilidské vztahy jsou krásné právě v tom, že dokážeme komunikovat i přes veliké rozdíly mezi námi. Pokud se vám tedy někdo líbí, nevysvětlujte mu hned, co on něj ve vztahu požadujete a jak chcete, aby se oblékal. To totiž každého zaručeně odradí. Pokud se tedy s někým seznamujete, nevytahujte hned řeči o tom, co od chlapa očekáváte a požadujete.

3. Ptejte se

Nic není víc sexy, než žena, která naslouchá. Pokud jste na rande, nesnažte se v co nejkratší době vyštěbetat všechno o sobě a o svém životě. Naopak pokládejte partnerovi otázky. Ptejte se na jeho zkušenosti, na jeho názor a na jeho pocit. Rozhodně se ho nesnažte změnit, pokuste se mu jen porozumět.

4. Rozhodujte se

Pro nás pro ženy je obecně těžké se rozhodnout, je to ale vlastnost, která se dá naučit. Začněte na maličkostech. Když se vás partner zeptá, kam chcete jít na jídlo, prostě to rozhodněte. Určitě si všude něco vyberete. A pokud to bude stát za nic, příště půjdete prostě jinam! Ženy, které se umějí za sebe rozhodnout, jsou pro muže extrémně přitažlivé.

5. Buďte iniciativní

Nečekejte na to, až pro vás muž připraví dokonalé rande a vám pouze řekne, kdy si vás vyzvedne. Udělejte to sama! Muži se rádi cítí opečovávaní. Pokud vymyslíte plán na zábavnou a příjemnou schůzku, pánové to zcela jistě ocení. Nemějte ale iniciativu pořád a nechce i muže, aby pro vás připravili schůzku podle jejich kreativity - a hlavně je za to nekritizujte, snaží se pro vás udělat to nejlepší.

6. Nebuďte hrrr

Pokud jste se už dostali přes první rande a začínáte se scházet, netlačte na pilu. Je skvělé být iniciativní, říct muži, že se vám líbí, nebo že máte zájem, nesnažte se ho ale na druhé schůzce hned nastěhovat k sobě a zjistit, jestli chce děti, nebo ne. Muži rádi dobývají a chtějí si o vás zjistit vše podle vlastní rychlosti. Podpořte je tedy v tom a nepráskněte o sobě všechno během dlouhého monologu na rande. Nechte je, ať se zajímají a objevují vás a dělejte to samé s nimi.

7. Zapomeňte na náznaky

Náznaky, které my ženy děláme, děláme pro ženy - muži jim zkrátka nerozumí. Místo letmých náznaků, střídání obličejů a čekání, až partner uhodne, jak se cítíme a co potřebujeme, mu to prostě raději řekněte. Může to být zpočátku těžké, najít společnou řeč, abyste si s partnerem rozuměli, ale s trochou tréninku se naučíte komunikovat a budete vědět, kdy se druhý jak cítí, a co od vás potřebuje.

Zdroje: