Premium obsah

Tlačí vás nové boty? Vyzkoušejte tyto triky a nové boty budou pohodlné okamžitě

Tlačí vás nové boty? Vyzkoušejte tyto triky a nové boty budou pohodlné okamžitě
Vaše nové boty jsou příliš těsné? Pokud vám vyloženě nejsou o číslo menší, možná je nebude třeba hned vracet. Existují totiž ověřené metody, kterými můžete látkové a kožené boty roztáhnout. Poradíme vám, jak na to.

Kdy boty vyměnit?

Ne každé těsné boty je nutné hned jít do obchodu vracet. Pokud vám ale boty ve špičce rolují prsty a jsou vám malé na délku, tam už opravdu není na vybranou a boty raději vyměňte. Pokud jsou boty z koženky, materiál by při pokusu o roztažení pravděpodobně popraskal, raději tedy také zvažte to, že boty vrátíte či prodáte. Kožené a látkové boty se ale trochu roztáhnout dají, pokud vám jsou těsné například v nártu.

Zdroj: Youtube

Jak roztáhnout nové boty?

Variant, jak roztáhnout boty je několik. V dávných dobách se boty musely roztahovat, protože byly vyrobeny z tvrdé kůže. Ze začátku to tehdy muselo být poměrně bolestivé. Vy k roztažení bot můžete použít tlusté ponožky a klidně si vezměte dvoje. K obouvání použijte lžíci, abyste si nové boty neponičili. Pokud vám materiál ponožek nedovolí se do bot nasoukat, dejte si přes ně ještě silonky - jejich hladký povrch vám pomůže do bot vklouznout. K roztažení bot je ovšem nutné v nich chodit, nikoliv stát nebo sedět!

Voda a mrazák

Odborníci doporučují využít toho, jak voda mění skupenství na led a nabírá při tom na objemu. Naplňte sáčky vodou, vložte je do bot a dejte do mrazáku. Voda se rozšíří a postupně boty roztáhne. Tuto radu aplikujte u kožených bot. 

Spreje a pěny

V obchodech s obuví jsou k dostání různé produkty, které botu rozšiřují. Většinou je to sprej, který se do boty nastříká a vy v botách následně chodíte - tím se roztáhnou a budou mnohem pohodlnější. Koupit si můžete i klasický dřevěný napínák, kterými boty efektivně roztáhnete. Jako levnější alternativa poslouží i alkoholový roztok 1:1 voda s lihem. Roztok nastříkejte na místa, která tlačí a několik minut se v nich procházejte.

Zuby jako perličky? Tohle jsou bylinky, které fungují lépe než zubní pasty
Zuby jako perličky? Tohle jsou bylinky, které fungují lépe než zubní pasty

Čistit si zuby dvakrát denně a myslet si, že pro svoje ústa děláme maximum, je tak trochu naivní představa. Spoléhat se jen na klasický kartáček a pastu ke zdravému chrupu zkrátka nestačí. Ideální je do péče zařadit ještě čištění mezizubními kartáčky, tu správnou stravu a také bylinky. Třeba takový hřebíček má schopnost ústa dezinfikovat a dokáže tlumit i bolest zubů!

Horký vzduch

Tlačí-li vás nové boty na nohou, vyzkoušejte horký vzduch. Nasaďte si tlusté ponožky, obujte nové boty a na tlačící místa foukejte horký vzduch fénem. Nechte nohy v botách do té doby, než nevychladnou.

Jak změkčit tvrdé boty?

Tvrdé boty se dají dost dobře roztáhnout již zmíněnými klasickými napínáky. Existují dřevěné nebo kovové napínáky všech možných druhů a tvarů. Některé jsou specializované přímo na roztažení konkrétních problematických partií boty.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.