Ideální boty do zimy?

Nejdůležitější je samozřejmě vhodná zimní obuv. Do mrazivého počasí je nejlepší pořídit si kotníčkové šněrovací boty, které vám dostatečně zpevní kotník i nohu. Materiály bot v zimě tvrdnou, sáhněte tedy po těch, které mají co nejměkčí podešev. Dobré je také vybírat boty, které mají dostatečně hluboký dezén. Na trhu je i spousta bot, které mají přímo speciální protiskluzovou podešev, ty jsou pak do zimy nejvhodnější. Zajít můžete i k ševci, který vám podobné protiskluzové prvky na botu přidá.

Jak neuklouznout na ledovce?

Když jdete po zmrzlém chodníku nebo cestě, snažte se dělat malé kroky a dávat váhu nad nohu, která jde právě vpřed. Velkou výhodu mají sportovní lidé, kteří cvičí, protože ti mají mnohem lepší stabilitu.

Pokud jdete po schodech, vždy se přidržujte zábradlí nebo zdi, protože na schodech se klouzavý povrch kontroluje mnohem hůř a riziko pádu je větší.

Domácí triky proti uklouznutí

Existuje mnoho různých variant a možností, kterými si můžete upravit podrážky bot, aby tolik neklouzaly. Můžete si samozřejmě koupit za několik stovek nesmeky, s našimi tipy si ale můžete podrážku upravit vynalézavěji, a ještě skoro zadarmo. Co tedy pomůže?

  • Náplasti bez polštářků. Nalepte je na podrážky a boty nebudou tolik klouzat. Ovšem jen na chvíli, než se náplasti odlepí.
  • Třpytky. Pokud chcete dodat botám nevídaný šmrnc, polepte podrážku silným lepidlem a posypte ji třpytkami různých barev a velikostí. Třpytky budou působit jako písek, který vás zbrzdí od uklouznutí.
  • Staré ponožky. Pokud tohle nikdo neudělá trendem, ve městě to asi praktikovat nebudete, jako první pomoc ale dobře funguje natáhnout přes boty starou silnou ponožku. Vyzrajete tím na ledovku.
  • Lepící pistole také skvěle poslouží na výrobu protiskluzové podrážky. Pistolí podrážky můžete "pomalovat" různými tvary, které zabrání uklouznutí.
  • Silnou tkaninu můžete také lepidlem připevnit na podrážky a zmírnit tím riziko pádu na ledovce.

Ať už vyzkoušíte cokoliv, vždy je nutné dbát na namrzlých cestách extrémní opatrnosti. V lepším případě si totiž můžeme při pádu na ledovce narazit zadek, obzvláště u starších lidí ovšem může takový pád způsobit nepříjemné a závažné zdravotní problémy. Dávejte tedy pozor!

Zdroje:

  • https://zahrada.firenews.video/uzitecne-rady/jak-zabranit-klouzani-bot-v-zime-3-neobvykle-triky/
  • https://www.fyzical.com/waukesha/blog/8-Tips-To-Avoid-Slipping-On-Ice
  • https://www.bustle.com/style/how-to-make-shoes-non-slip-resistant-ice