POMSTA

Začínáme trochu od podlahy, ale za to jedním z nejlepších seriálů dneška, který navíc zaručeně otevře vaše srdce animované tvorbě. Modrooký samuraj ze stanice Netflix je exkluzivní pozvánkou do Japonska 17. století, do období Edo, v němž byl do země vycházejícího slunce zapovězen vstup cizincům. Přesto ale neohrožená a záští naplněná válečnice Mizu pátrá po jednom z nich, po svém otci, kterého je připravena zabít v neskonale pohledném uměleckém a pozoruhodně vyprávěném díle, které rozhodně není pro dětské oči.

DOBRÉ JÍDLO

Byla jednou z prvních celebrit na poli televizního kulinaření a naučila Ameriku si debužírovat na francouzský způsob. Navíc je možné, že jste ji v minulosti potkali i v parádním bijáku, kde ji hrála Meryl Streep. A co je nejdůležitější vědět, ikonická Julia Childová má i vlastní seriál, milovaný diváky stejně jako odbornou veřejností. Jmenuje se Julia, je k vidění na HBO Max a nyní vstoupil do své druhé sezony, v němž bude hřmotná, a přesto křehká básnířka pánví znovu bojovat o své místo na obrazovce a slunci.

KURÁŽ

Hlavní hrdinky napínavého seriálu Special Ops: Lioness mají odvahy na rozdávání a my máme štěstí, že nemusíme dělat jejich práci. Zoe Saldana a Laysla De Oliveira se pod velením jednoho z nejvyhledávanějších seriálových tvůrců dneška Taylora Sheridana sešly na stanici SkyShowtime jako tajné agentky, které mají zabránit globálnímu spiknutí s kořeny v arabském světě. Ta první, tvrdá jak mramor, je velitelkou špiónů, ta druhá je pak bývalá mariňačka s děsivou minulostí a má za úkol infiltrovat do přední linie a za jakoukoli cenu zabránit katastrofě. Hodně adrenalinový kousek.

DRZOST

Sledovali jste Papírový dům, španělský superhit o bandičce dobrodruhů, co se rozhodli nabourat do královské tiskárny cenin? Profesor a jeho kumpáni měli drzosti plný ranec. A jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších desperátů z této ekipy, šarmantní sociopat s přezdívkou Berlín, se nyní konečně dočkal vlastního seriálu. Co dělal před tím, než začal usilovat o miliardy eur? Sledujte jeho práci v Paříži v útrobách věhlasného aukčního domu a vězte, že tento prequel, který na Netflixu začíná 29. prosince, bude v první řadě komediální heist zábavou.

… A JEŠTĚ JEDNOU DOBRÉ JÍDLO,

protože je s ním lepší život vždy. Na rozdíl od Julie ale nový seriál Brie Larson, třebaže i on se odehrává v dekády vzdálené minulosti a kuchtí se v něm jako o závod, rozhodně není komedií. Hlavní hrdinka Lekce chemie, kterou můžete sledovat na Apple TV+, využívá možnost vařit před kamerou hlavně ve jménu boje za rovnoprávnost a férové šance. Jako vědkyni jí pánský kolektiv v 60. letech odmítl. Tak se mu rozhodla postavit jinak. A určitě nakonec neprohraje, ani jako máma.


Text TV streaming