První schůzky mohou být nádherným začátkem romantických vztahů, na druhou stranu ale mohou být také dost velký cringe. Tak jako tak se snažíme co nejvíce dovedeme, abychom na prvním rande ukázaly svoje nejlepší já a působily sebevědomě, zábavně a atraktivně. A ač to tak nevypadá, ve skutečnosti to není nic složitého.

Zdroj: Youtube

Co na sebe?

Začněme tedy u oblečení. V první řadě na sebe určitě nervěte upnuté o číslo menší šaty, které vám jsou extrémně nepohodlné, ale někdo tvrdí, že jste v nich sexy. Nejvíc atraktivně budete vypadat, pokud se budete ve svém oblečení cítit komfortně. Samozřejmě nemusíte na rande hned vyrazit ve starém otrhaném tričku po pradědovi, nenuťte se ale nosit něco, v čem se prostě necítíte dobře.

Pokud ale přeci jen chcete trochu podpořit vaši přirozenou atraktivitu, vsaďte na červenou barvu! Studie dokazují, že pokud si na sebe vezmete zelenou nebo modrou barvu, nebudete tak přitažlivá, jako když se oblečete do červené. Je vědecky ověřeno, že muži si sedají k ženám v červené barvě na rande blíž.

Make-up

Pokud jste zvyklá nosit silný a extravagantní make-up, noste ho. Pokud nejste zvyklá se příliš líčit, neměňte to. Kvůli tomu, že jdete na první rande, se z vás hned nemusí stávat profesionální make-up artistka. Důležité je ovšem je, abyste se zkrášlovala sama pro sebe a ne pro partnera. Nejde jen o první rande, zkrášlete se i sama pro sebe - i pokud jste celý den na home-office, udělá vám dobře, pokud sama sebe upravíte, abyste se sobě líbila.

Řeč těla

Ve spoustě případů je řeč těla mnohem důležitější, než samotná konverzace. U prvního rande tomu není jinak. Pokud přijdete na schůzku zamračená, shrbená a se založenými rucemi křížem, pravděpodobně nebudete vyzařovat příliš dostupnou energii. Snažte se být co nejvíce uvolněná, vyhněte se příliš rychlým a zbrklým pohybům. Odborníci tvrdí, že pokud budete mluvit dostatečně pomalu a budete jemně gestikulovat rukama či nakloněním hlavy, vašeho partnera to uvolní a bude se na schůzce cítit líp.

Konverzace

Po zvládnutí vizuálních aspektů přecházíme k dalšímu důležitému bodu, a to je konverzace. Zapomeňte na všechny ty různé hry na nedostupnost a tajemnost, buďte prostě vřelá. Mluvte o tom, co vás zajímá a co vás baví, ptejte se ale i na jeho názor nebo záliby. Můžete se držet osvědčených témat, jako je hudební vkus, oblíbené filmy, knihy nebo cestování. Nebojte se zajít hlouběji a zeptat se třeba na sny, ambice a hodnoty. Vždy ale respektujte soukromí a nezapomeňte: skutečně poslouchejte, co vám druhá osoba říká. Aktivní naslouchání je nejenom extrémně atraktivní, ukazuje ale hlavně, že vám na druhé osobě skutečně záleží.

Zdroje: