Premium obsah

Hubnutí podle horoskopu. Poznejte svůj živel a objevte radost z hubnutí

Hubnutí podle horoskopu. Poznejte svůj živel a objevte radost z hubnutí
Dobře, půjdu s kůží na trh. Z baculaté holčičky jsem se stala plnoštíhlou ženou – a jak roky postupovaly, byla jsem stále plnoštíhlejší. Diet jsem zkoušela spoustu včetně blahé paměti čaje Reduktan, ale byly mi k ničemu. Váha, která klesla, se záhy vrátila na původní výši, ba dokonce ji předčila. Na svůj optimální způsob stravování jsem přišla až v první třetině sedmé desítky svého života. Zhubla jsem celkem 37 kg a váhu si bez problémů držím. Začala jsem však přemýšlet, proč se mi můj styl hubnutí daří, zatímco mým kamarádkám nic neříká.

A přišla jsem na to, že při výběru vhodného stravování a stylu, jímž se dieta drží, je zapotřebí vzít v úvahu i živel, ve kterém se člověk narodil. Protože jinak se snažíme o něco, co nám nejde a nepůjde.

Zdroj: Youtube

Jak se tedy jednotlivé živly chovají:

ZNAMENÍ OHNIVÁ – TEDY BERANI, LVI A STŘELCI  

Ohnivá znamení mají pro hubnutí jednu neskutečnou výhodu: na rozdíl od ostatních, spíše líných, zrozenců jim pohyb nejenže nevadí, ale naopak ho s chutí a vášní vyhledávají. Teprve když si dají pořádně do těla tak, že cítí doslova každý sval a každou šlachu, mají pocit, že pro své zdraví a tedy hubnutí udělali něco, co stojí za to. Potíž je však v tom, že po takovém výkonu celkem logicky dostanou hlad. Pokud se na jídlo nevrhnou a velkou rychlostí nesnědí všechno, co mají při ruce, jde opravdu o silné povahy. Ty si pak hubnutí, jež po takovém výkonu přijde, zcela jistě zaslouží. Cesta z tohoto rozporu je celkem snadná. Vzhledem k tomu, že ohnivá znamení mají spoustu energie, mohou si dovolit tuto energii neutralizovat. Velice dobře jim udělají veškeré zeleninové a ovocné saláty, které mohou pojídat doslova po mísách. Mohou je doplnit celozrnným pečivem, které jim dodá tolik potřebnou vlákninou. Majonézové zálivky a dipy si sice dovolit nemohou, ale to se dá zvládnout.      

ZNAMENÍ ZEMSKÁ – TEDY BÝCI, PANNY A KOZOROZI

U zemských znamení většinou rozhodnutí pro rychlé a impulsivní rozhodnutí v úvahu nepřipadá. S návrhem dokonalé a zcela jistě účinné diety do plavek u nich rozhodně neuspějete. Zemská znamení potřebují nejdříve analyzovat problém (průběh tohoto procesu zásadně zrychlí zjištění, že loňské letní kalhoty nedopnou a v plavkách jsou leda tak pro smích). Následně si uvědomí, že kila, která nabrala během několika měsíců, se jim rozhodně nepodaří shodit v řádu dnů a týdnů. Nastává stadium, kdy studují všechny možné informace a hledají nejvhodnější dietní styl. Když ho najdou, podívají se do lunárního kalendáře (eventuálně zavolají kamarádce astroložce) a začnou hledat vhodné datum, od kterého dietu spustí. Ušetřím vám čas s návštěvou astrologa a prozradím vám, že by se mělo začínat v době, kdy je Luna v úplňku. Při ubývající Luně se hubne opravdu o něco lépe. Při výběru jídelníčku by si zemská znamení měla uvědomit, že mají sklon k zadržování všeho, co jejich organismem prochází. Právě proto by měla pojídat všechno, co jim normalizuje trávicí procesy a zahání zácpu. Místo obvyklého tučného masa, které milují, by měla vsadit na drůbež a ryby. Prospějí jim i kysané mléčné výrobky.

Nejagresivnější znamení zvěrokruhu. S těmito lidmi se hádat fakticky nechcete
Nejagresivnější znamení zvěrokruhu. S těmito lidmi se hádat fakticky nechcete

jsou prý kořením života, vnášejí do vztahu vytoužené vzrušení a vůbec se starají, aby mezi vámi, partnery a kolegy lidí z vašeho okolí nepanovala nuda. I když vám připadá, že pohádat se je snadné a usmíření navíc ještě příjemné, jsou lidé, kteří to mají nastavené jinak. Při hádce nehledají způsob, jak dospět k nějakému alespoň trochu rozumnému závěru, ale především jim jde o to, aby svého protivníka poničili a zadupali do země. Když se jim odvážíte sdělit svůj názor bez okolků, dozvíte se, že jste je opravdu naštvali a že si to vypijete. Která znamení patří k lidem, s nimiž byste se pro jistotu hádat neměli?

ZNAMENÍ VZDUŠNÁ – TEDY BLÍŽENCI, VÁHY A VODNÁŘI

Vzdušná znamení mají v tom, co se váhy a nadváhy týče, jednu skoro nespravedlivou výhodu. Většinou jde o lidi, kteří neustále někam pospíchají a vrhají se od jedné záležitosti k druhé. Když pak večer zjistí, že kromě pití vody bez bublinek a několika káv nic nesnědli, neskočí po jídle, ale řeknou si, že nějaké krmení už nestojí za to. V takovém případě si v topinkovači opečou dva tousty a půjdou spát. Když se však přece jen stane, že se jim váha vymkne z rukou a začne ukazovat hodnoty, které se jim nelíbí, rychle se rozhodnou, že s tím něco udělají. To, že by mohli čekat na vhodnou chvíli, je ani nenapadne. Rozhodují se tady a teď. Místo návštěvy oblíbeného podniku, kam chodí spolu s ostatními zaměstnanci obědvat, si doma připraví krabičku, do které dají směsi zeleniny a libového masa. Jídlo začnou kořenit kurkumou a nejrůznějšími druhy kari, čímž zrychlí svůj metabolismus. Jediným pokušením, které je může potkat, jsou nejrůznější party, na které chodí opravdu rádi. Ale i tam dokážou jídlo, po kterém se přibírá, odmítnout tak, že se jim ho nikdo podruhé nabídnout neodváží.

ZNAMENÍ VODNÍ – TEDY RACI, ŠTÍŘI A RYBY

Vodní znamení jíst prostě potřebují. Když jsou zrozenci z těchto znamení hladoví, propadají depresi a špatné náladě, kterou úspěšně rozesejí všude kolem. V takové situaci obvykle sahají po něčem chutném – nejlépe sladkém. Autorem úsloví, že je jen málo stresů, které odolají kávě se šlehačkou a kusu dortu, musel zajisté být zrozenec z vodních znamení. Další problém je v tom, že jde o jedince, kteří mají sklon k otokům. Právě proto by neměli přehnaně solit. Když se naučí chuť jídla do dokonalosti doladit nejen solí, ale hlavně k tomu použijí nejrůznější kořenicí směsi, budou se rázem cítit lépe. Veškerá voda, kterou tělo zadržuje, se navíc začne velice rychle vylučovat. Když zjistí, že jejich snažení má cenu, začnou se pídit po tom, co ještě by pro optimalizaci své váhy měli udělat. Pochopí, že pití nejrůznějších sladkých nápojů mohou nahradit nejrůznější čaje – jak černé, tak bylinkové a zelené. Když jim potom dojde, že hubnou, aniž by pro to vlastně něco udělali (protože snížená dávka soli a čaj místo coly se nepočítá), budou v nastoupené cestě pokračovat s novou energií a nepopiratelnými úspěchy.

Zdroj:

  • Autorský článek
  • Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.