BERAN 21. 3. – 20. 4.

Do poloviny května, kdy ve vašem znamení pobývá Jupiter, sice budete mít pocit, že se vám daří naprosto všechno, ale přesto na sebe musíte dávat pozor. Hrozí, že si kvůli této velkorysé planetě začnete vychutnávat život až příliš plně. Vaše váha by pak letěla strmě nahoru. Právě proto je potřeba, abyste si toto nebezpečí uvědomili včas a rozhodli se, že se budete chovat rozumně. Léto, kdy byste se halili do nejrůznějších širokých šatů a plédů, protože byste se nechtěli světu ukazovat v plavkách, by moc příjemné nebylo.

BÝK 21. 4. – 21. 5.

V první polovině roku – přesně řečeno do 18. května – si hlídejte nejen zdraví těla, ale především zdraví duše. Nedovolte, aby vás to, co se kolem vás a s vámi děje, zbavilo radosti ze života. Pokud se týká zdraví těla, musíte zejména v lednu a v únoru dávat pozor, a to hlavně při pohybu. Nebezpečí, že stoupnete tak, že si pohmoždíte klouby, je nepříjemně vysoké. Pro posílení zdraví můžete využít i měsíčního zatmění, které se ve vašem znamení odehrává 28. října. Pokud chcete a potřebujete podstoupit lékařský zákrok, jenž vás má něčeho negativního navždy a definitivně zbavit, zcela určitě se vám to podaří.

BLÍŽENCI 22. 5. – 21. 6.

O tom, že patříte k lidem, kteří jdou z extrému do extrému, víte dávno. Pokud patříte k těm šťastnějším, umíte s těmito výkyvy zacházet, abyste si zbytečně neškodili. Pozor si však musíte dávat zejména mezi 25. až 27. červnem, 26. až 28. listopadem a na samém konci prosince. Jde o dny, kdy se váš vládce Merkur dostává do napjatého vztahu s Neptunem a kdy hrozí, že výjimečně špatně odhadnete situaci, v níž se nacházíte. Pokud máte pocit, že jste v práci nepostradatelní do té míry, že musíte veškeré choroby přecházet, rychle na to zapomeňte. Z virózy, kterou byste během týdne vyleželi, by se stala choroba táhnoucí se měsíce.

RAK 22. 6. – 22. 7.

Smiřte se s tím, že pro svého lékaře budete fungovat jako zdroj spousty překvapení. S údivem zjistí, že to, co se ve škole naučil, mu na vás ani trochu nepasuje. Veškeré vaše zdravotní problémy se projevují zcela jinak, než by se podle učebnic projevovat měly. Když se tedy rozhodne, že vás pošle ke specialistovi, nebraňte se, ale buďte rádi, že máte doktora, který se o vás opravdu stará. Navíc je šance, že se na to, co vám je, přijde daleko rychleji. V květnu, kdy vaším znamením prochází Venuše, přemýšlejte o aktivitách, jež mají zvýšit vaši přitažlivost. Jakékoli kosmetické zákroky, jimž se podvolíte, dopadnou skvěle!

LEV 23. 7. – 22. 8.

Do poloviny května, kdy Jupiter prochází Beranem, byste se měli snažit o vylepšení tělesné kondice. Pokud se naskytne možnost delšího pobytu na horách (možná i v cizině), neváhejte a vyrazte. Aktivní pohyb, při němž nebudete tělo šetřit, působí neobyčejně blahodárně. Ve druhé polovině roku se musíte vědomě a důsledně zaměřit na zdravou výživu. I když máte mezi 5. červnem a 7. říjnem, kdy vaším znamení prochází Venuše, chuť na spoustu dobrých věcí, musíte se v tomto ohledu držet zkrátka. Kila, která byste nabrali, by se shazovala velice těžko. Když se však rozhodnete, že se v létě zaměříte na středomořskou dietu, je to skvělý nápad. Jde o jídlo, které vám chutná a navíc prospívá i vašemu oběhovému systému.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

Zimu zvládnete bez problémů. Dokonce i obvyklé virózy se vám vyhnou buď zcela, nebo vás potrápí jenom symbolicky. Od 7. března, kdy se Saturn dostává do Ryb a začíná tlačit na vaše Slunce, si musíte dávat pozor na to, co děláte. Platí to zejména pro záležitosti, které se týkají psychiky. Dosud jste mohli mít pocit, že v tomto směru zvládnete všechno bez problémů, ale teď zjišťujete, že i vy občas potřebujete někoho, kdo vás vyslechne a kdo vás ujistí, že jdete správnou cestou. Psychohygiena, o kterou musíte začít důsledně dbát, není ve vašem případě rozvernost, ale nutnost, bez které bude váš život komplikovanější než by jinak byl.

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

To, že vám může – zejména v důsledku psychického přetížení a nemalých nároků, které na vás v práci kladou – kolísat krevní tlak, berte jako signál, jímž se vaše tělo brání proti přetížení. Právě proto by bylo dobré, abyste zejména v prvním čtvrtletí na nic nečekali a vyrazili si popovídat s kardiologem. Když vám doporučí, abyste přemýšleli o životní změně a o tom, že byste intenzitu stresujících faktorů alespoň trochu omezili, měli byste to udělat. Přes léto si nechejte všechno proběhnout hlavou a na podzim se rozhodněte, co s tím uděláte. 14. říjen, kdy ve vašem znamení probíhá sluneční zatmění, je v tomto směru nejlepší. Šance, že to, co vymyslíte, vám bude ku prospěchu, je značná.

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Především si uvědomte, že jste sice skvělí, ale že přesto musíte počítat s tím, že ani vaše zásoby energie nejsou nevyčerpatelné. Na to, že byste v lednu a v únoru, kdy vám Saturn příliš nepřeje, procházeli náročnou dietou, tvrdě cvičili nebo se aktivně otužovali včetně plavání v ledové vodě, zapomeňte. Riskovat byste neměli ani ve sportu. To, co jste pro sebe a pro svou tělesnou schránku dělali dosud, naprosto stačí. Mezi 12. říjnem a 23. listopadem, kdy vaším znamením prochází Mars, se vyhýbejte setkáním s lidmi, kteří mají virózu. Nebezpečí, že ji chytíte a že se vás bude držet až do konce roku, je nepříjemně vysoké.

STŘELEC 23. 11. – 21. 12.

Od začátku roku se až do 18. května stará o vaši dobrou náladu a vynikající kondici Jupiter z Berana. Navíc se zásadně vylepší i váš citový život. Konečně budete mít jistotu, že spolu s miláčkem ladíte jak po stránce tělesné, tak duševní. Díky tomu se vám nenásilně upraví jak krevní tlak, tak třeba i hladina cholesterolu. V létě, kdy jsou vedra, byste se měli chovat tak, abyste svůj oběhový systém zbytečně nezatěžovali. Odpočinek s podloženýma nohama berte jako účinnou prevenci křečových žil. Mezi 9. a 13. červnem, 20. až 24. srpnem a 15. až 19. zářím, což

jsou dny, kdy se váš vládce Jupiter dostává do kvadratury s Venuší, nechejte mezilidské vztahy pro jistotu tak, jak jsou. Změny by vám nic dobrého nepřinesly.

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

I když máte pocit, že vás život pomalu přestává bavit a že se opravdu nemáte na co těšit, nesmíte se nechat touto situací semlít, ale musíte přejít do protiútoku. To, že jste o zimní dovolené neuvažovali, ještě neznamená, že byste si ji neměli dopřát. Ideální by byla chalupa kamarádů, kde byste byli sami nebo jen s někým hodně blízkým. V létě byste se naopak měli vypravit k moři, kde dobijete baterky. Mezi 29. červencem a začátkem srpna, kdy se Mars dostane do trigonu s Jupiterem, čekejte situace, které vám dokážou, že je dobře, že jste o sebe pečovali. Mimoto se nejednou dozvíte, že vypadáte stále lépe!

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

I když vás práce, kterou vykonáváte, baví, a navíc vám přináší i slušné peníze, nesmíte dovolit, aby vás zbytečně vyčerpávala a nutila k balancování na samé hranici vašich sil. První nebezpečí, že váš organismus dá najevo, že se mu takové zacházení nelíbí, přijde mezi koncem března a začátkem června, kdy do vašeho znamení vstupuje Pluto. Pokud v této době pochopíte, že vám tělo dává najevo, že má své hranice, nezlobte se, ani nepřemýšlejte o přicházejícím stáří. Pro zásadní vylepšení stačí, abyste trochu ubrali na aktivitě. Mezi 1. a 5. listopadem, kdy se Jupiter dostává do opozice se Sluncem ve vašem znamení, byste měli projít preventivními zdravotními prohlídkami. Výsledky vás potěší.

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Zásadní vliv na váš stav těla i duše má Saturn, který 7. března přechází do vašeho znamení. Od vás se chce, abyste se podvolili jeho vlivu a zbytečně s ním nezápasili. Když se smíříte s tím, že je potřeba, abyste ve vlastním zájmu zpomalili a netrhali rekordy, bude všechno rázem lepší. V prvních třech měsících roku, kdy na vás působí jak Saturn ve vašem znamení, tak Mars z Blíženců, si dávejte pozor na horečnatá onemocnění – zejména dýchacích cest. V poslední květnové dekádě nesmíte zbytečně přetěžovat páteř. Když se rozhodnete, že si konečně zaplatíte permanentku na bazén, kde si budete záda pravidelně rovnat, bude to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

Zdroj:

www.astrolozkajaga.com