Meda, Werich, Marta a teď Forman. Co mají tito lidé společného?

Mají společný neuvěřitelný a inspirativní životní příběh. Uměli jít za svými sny a přitom tolik milovali naši zem. Tři z nich jsem si vybrala kvůli příslušnosti ke Kampě a Marta Kubišová dostala naše představení k 80. narozeninám. Určitě jsme nečekali, že budeme mít stále plno a lidé budou odcházet (většinou) nadšení. Ani že dostane Hana Holišová za Martu Thálii. Ale na druhou stranu náš úspěch není zadarmo a pracujeme s mým týmem na Letní scéně celý rok.

Nosíte v hlavě i další jména, která by stála za zpracování na Letní scéně Musea Kampa?

Nikdy o tom dopředu nepřemýšlím. Takže ne. Ta osobnost a to představení musí zaklapnout v tolika ohledech, že si musím vždy počkat, až je to aktuální. Trávit s tou osobností rok života vás taky musí bavit a proto si to hodně dobře rozmýšlím. Tím, že hry i píšu, jsem s tím člověkem tak spjatá, že věřím, že se mi začínají někdy dít ty samé věci, o kterých píšu. Proto musím dobře zvážit, koho si vybírám. Někdy máme s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou náladu na ženský příběh a jindy nás baví víc ten mužský. Osobnost musí být všeobecně známá, ideálně spjatá s Kampou, měla by zastávat takové životní hodnoty, které chceme našim divákům zprostředkovávat. Je to alchymie.

Loni žádná novinka nepřibyla, stala jste totiž matkou. Jak kloubíte práci na tak velkých projektech s mateřstvím? Máte na to nějaký trik?

Musím říct, že je to náročné. Ale já jsem zvyklá makat. Takže to beru jako období, které jednou skončí. A teď je prostě život trochu náročnější, než jsem ho znala dřív. Ale také zábavný a plný lásky. Můj hack je naučit se žít v přítomnosti a na 100% dělat jednu činnost. Například, když jsem se synem, tak se mu snažím věnovat naplno, když pracuji, tak se snažím být maximálně ponořená do práce. Člověk je paradoxně více efektivní, než když měl spoustu času. Velkou pomocí je můj manžel. Jsme spolu hodně i přes den, někdy si děláme takové hodinové směny a střídáme se. Tím oba stihneme pracovat i být s malým. Člověk se pak nevyčerpá ani na jedné frontě. Mám také pomoc v podobě naší chůvy Jiřinky, která je skvělá a obohacuje život nás všech. Bohužel, když píšu scénář, produkuju celé představení a starám se o dítě, chodím spát třeba v jednu ráno, celou noc kojím a vstávám s malým. Ale když se manžel probudí, ještě si lehnu. Je to týmová práce celé rodiny.

Zdroj: Youtube

Jak se udržujete fit?

Kromě psaní, mailování a starání se o malého, momentálně nic nestíhám. Vytvořili jsme si doma malou posilovnu a od března plánuju začít cvičit tam. Myslím, že není reálné, aby člověk mého vytížení chodil někam jinam trénovat. Před dítětem jsem chodila třikrát týdně do posilovny. Teď jsem ráda, když si dám na podložce protahovací cviky s Youtube videem. Mám také fantastickou aplikaci na cvičení a má i cvičení po porodu (Sweat). S tou jsem ukončila program cvičení minulý rok a na další se chystám na jaře. Jinak ráda lyžuju a těším se na hory. Ale obecně jsem spíš kavárenský typ.

Znáte boj s nadváhou?

Celý život jsem vážila 55 kilo a byla velmi štíhlá. Váhu jsem nikdy nemusela řešit. Pak jsem ale onemocněla a lékaři mi zakázali pohyb. Třeba jsem ani nesměla doběhnout autobus. V hlavě se mi něco přeplo a váha šla nahoru. Po těhotenství se to ještě zhoršilo a tak jsem s tím musela něco začít dělat. Moc doporučuji úžasný online program Terezy Kramerové Ženy Luny. Jde o osmi týdenní program, který vás naučí novému životnímu stylu, není to zhubnutí, ale stejně zhubnete. Tereza nás v něm učila, že hubnutí je pro ženy jiné než pro muže, protože nás ovlivňuje cyklus. A tak je každý týden dobré jíst něco malinko jiného. Ať už jde o přidání sacharidů v době, kdy zadržujeme vodu, nebo ketóza v té aktivnější části měsíce. Dává mi to smysl, všechny známe, jak je těžké držet nějakou drastickou dietu v PMS. Jinak ale jím takovou zdravou klasiku. Maso, menší počet sacharidů, obrovský salát. První sníst zeleninu, pak až to ostatní kvůli glukóze. A nepřehánět to s kravím mlékem a kávou. Samozřejmě je k tomu skvělý přerušovaný půst, ale to při kojení není možné. Takže to zatím nedělám.

Co dalšího vás ještě v blízké době čeká?

Zrovna rekonstruuji hausbot, což mě hrozně baví. A od března nás čekají zkoušky na Formana, na což se moc těším. Taky můj chlapeček začne brzy chodit, čeká mě spoustu přirozeného pohybu. On bude asi moje nejlepší posilovna.

Zdroj: autorský rozhovor