Léto plné hudby

Znáte ten pocit, když přicházíte na nějaký hudební festival a z dálky slyšíte znít muziku z různých pódií? Přesně tak zní léto!

Pokud bych měla doporučit jeden jediný festival, který prostě MUSÍTE zažít, je to jednoznačně Rock For People. Multižánrový festival, který se koná v prostorách letiště v Hradci Králové, je spojením fantastického line-upu, absolutního možného pohodlí, skvělého jídla a pití, a velmi, velmi profesionálního týmu pořadatelů. Kromě zahraničních jmen je na festivalu mnoho lokálních umělců, kteří čekají jen na to, až je objevíte i vy. Letos už je festival bohužel za námi, určitě si ale pořiďte vstupenky na příští rok.

Zdroj: Youtube

Z již proběhlých festivalů je potřeba zmínit i Metronome Prague festival - unikátní hudební festival velkého rozměru, a to přímo v centru Prahy na holešovickém Výstavišti.

19.-22.7. Nás čeká fenomenální festival Colours of Ostrava, v naprosto unikátním prostoru bývalých Vítkovic. Kromě toho, že je festival tradičně i módní přehlídkou jako Coachella, tam budete mít možnost objevit spoustu nových jmen, od alternativní scény až po velké hvězdy. Letos doporučuji navštívit koncert Intrepolu, Toma Grennana a CloZee.

Pokud jste fanoušky taneční hudby, zítra začíná dlouho očekávaný Beats for Love festival. Tento elektro a taneční fesťák se koná od 5.7. do 8.7. a to ve stejném areálu v oblasti dolních Vítkovic v Ostravě, jako Colours. Nepropásněte tam Mefjuse, Sub Focus a Deadmau5.

13. - 16.7. ve Vizovicích propukne festival Masters of Rock. Nadupaná rocková akce přivítá jména jako The Hu nebo Northtale.

Milovníci tvrdé hudby na své přijdou určitě na festivale Fajtfest ve Velkém Meziříčí, který se koná 6.-8.7. Vřele doporučuji opustit se na koncertě Attily! Další pořádný metal určitě najdete i na Fluff festivalu nebo na Brutal Assault.

Zmínit je potřeba i české klasické festivaly jako Hrady, Sázavafest a Pekelný ostrov.

Festivaly jídla

Populárním food festivalům se letos určitě nevyhnete!

8.7. se bude konat v Hořicích Hořický Food festival - vstup je zdarma a akce začíná od 10. hodin.

Jste-li milovníky piva, určitě nepropásněte některý z pivních festů. V Panském dvoře v Telči se jeden koná 15.7.

22.7. Můžete vyrazit na Gulášfest do Lán, 30.7. pak bude Karlínský letní piknik festival.

Divadelní fesťáky

V létě se také koná spoustu divadelních festivalů, někdy jsou pořádané venku, někdy například v šapitó. Letní shakespearovské slavnosti se konají víceméně celé léto v Praze, v Brně, Oslavě a v Bratislavě.

23.-27.8. pak určitě zavítejte do Kuksu - v nádherném barokním areálu se bude již tradičně konat divadelní festival THEATRUM KUKS

Ať už se rozhodnete trávit léto jakkoliv, festival může být skvělým programem pro vás i pro vaše děti. A rozhodně máme z čeho vybírat!

Zdroje: