Co má společného klasická hypnóza vedená psychoterapeutem a ta erotická? V obou případech jde o jakousi meditaci řízenou odborníkem. Zatímco u běžné hypnózy dochází k navozování snů, vyvolávání vzpomínek i změnám návyků, podstatou erotické hypnózy je vytváření erotických nebo sexuálních zážitků a prožitků pomocí hypnotických technik. Tato praxe může mít různé formy a cíle a zahrnovat může různé aspekty lidské sexuality, jako jsou například zlepšení libida, ovládání orgasmu, zvýšení sexuálních fantazií nebo řešení sexuálních problémů.

Zdroj: Youtube

Hraní si s vlastní sexualitou

Erotickou hypnózu můžete vyzkoušet i k navázání hlubšího spojení s partnerem, zvýšení sexuální smyslnosti nebo třeba jen k navození příjemného a uvolňujícího stavu mysli. „Erotická hypnóza umí umocnit to, co už se dotyčnému líbí. Může vytáhnout na povrch věci, které by jinak zůstaly skryté, poskytnout hypnotizovanému být citlivější a snížit zábrany, pokud si to přeje,“ popisuje v rozhovoru pro magazín Mindbodygreen.com certifikovaná hypnotizérka Katherine Dire. Podle ní je to zkrátka způsob, jak si nepřímo pohrát se svou sexualitou.

Klíčové slovo pro orgasmus

Není to ale otázka jednoho sezení. Erotická hypnóza funguje, jen pokud máte dost trpělivosti. Co máte od takového sezení vlastně očekávat? Hlas vyškoleného terapeuta nebo terapeutky vás uvede do stavu hluboké relaxace, kdy se zásadně snižují zábrany. Člověk je extrémně uvolněný, jeho vědomá mysl je utlumená, ale stále může komunikovat. Po úvodu vás hypnotizér seznámí se spouštěcím slovem a přidá autoritativní instrukci: když klíčové slůvko zazní, vyvolá to ve vás orgasmus. Terapeut (aniž by se vás jakkoli dotýkal) vás pomocí erotické hypnózy může například přimět k tomu, abyste si mysleli, že je vaším životním cílem mít více sexu. V důsledku toho se můžete stát mnohem otevřenější v oblasti intimních hrátek. Při téhle hypnóze je extrémně důležité nastavit si předem pravidla a určit hranice, které terapeut nesmí překročit.

Největším pohlavním orgánem je mozek

Byť to může znít skvěle, primárním účelem erotické hypnózy není dosažení orgasmu, ale spíše navození specifického typu sexuálního vzrušení. „Orgasmus je otázkou mysli, takže hypno orgasmus přiměje toho, kdo jej prožije, aby si uvědomil, že největším pohlavním orgánem je ve skutečnosti mozek,“ vysvětluje na portále MindBodyGreen licencovaná hypnoterapeutka Traci Kanaan. Podle ní funguje naše tělo jako magnetofon, který si pamatuje vše, co jste kdy cítili. Erotická hypnóza vám tak umožní vyměnit vaše fyzická očekávání za vnitřní pocity. Buďte však opatrní s tím, jak formulujete své návrhy: nastavení nereálných očekávání vám může zabránit v tom, abyste si daný okamžik skutečně užili. Někdy se vaše vytoužené cíle nedostaví hned napoprvé, ale není na tom prý nic divného. Někteří lidé taky dokážou usnout okamžitě, zatímco jiným to trvá hodiny.

Jak vyzkoušet erotickou hypnózu?

Abyste vyzkoušeli erotickou hypnózu, nemusíte nikam chodit. Stačí vám zadat „erotic hypnosis“ na youtube, videa jsou ale pouze v angličtině. Nebo si ji můžete vyzkoušet na vlastní kůži s partnerem. Jeden z vás se položí pohodlně na postel, zavře oči a bude zhluboka dýchat, druhý začne vyprávět. Vyprávějící musí druhého přivést do stavu naprostého komfortu až hypnózy, musí co nejvíce zapojit svou fantazii a volit správná slova, která navodí pocit vzrušení. Kdo se chce do toho ponořit více, může si na internetu najít kvalifikovaného hypnotizéra, doporučuji hledat podle dobrých recenzí. Etický hypnoterapeut nikdy nevyužívá tuto techniku k narušení hranic nebo k nějakému nežádoucímu chování a respektuje se individuální přání klientů.

Zdroje:

https://www.mindbodygreen.com/articles/erotic-hypnosis-guide

https://www.lui.cz/sex-drogy-rock-n-roll/17322-orgasmus-bez-nutnosti-doteku-prekonani-traumat-i-sexualnich-dysfunkci-to-vse-slibuje-tzv-eroticka-hypnoza

https://cosmopolitan.cz/love/je-eroticka-hypnoza-vzrusujicim-sexualnim-zazitkem-nebo-nebezpecnym-kinkem/