Zatímco ženu vždycky potěšíte kosmetikou, oblečením nebo voucherem na masáž, u mužů se zdá být vymýšlení dárků nesmírně stresující. Ale nemusí tomu tak být. I když tvrdí, že „opravdu nic nepotřebuje“, nebo se zdá, že už všechno má, existuje spousta jedinečných dárků pro muže, které na ně skutečně zapůsobí.


Než se pustíte do nakupování pro partnera, začněte s pozorovací metodou. Všímejte si jeho každodenních zvyků a aktivit. Co nejčastěji používá? Co má rád, o jakých věcech mluví? Mohou to být i maličkosti. Jestliže si potrpí na úpravu vlasů a neustále si od vás půjčuje hřebeny, vosky nebo pěny na vlasy, pořiďte mu jeho vlastní proprietky, určené pro muže. Začal chodit do posilovny a dře, aby mu narostly svaly? Potěšte ho činkami na doma nebo sadou proteinových nápojů. Nestíhá pořádně snídat? Co mu koupit obří balení namixovaných snídaňových směsí, které stačí jen nasypat do misky a zalít mlékem?


Pokud má muž, kterého hodláte obdarovat, nějaké koníčky a zájmy, je situace o to snazší. Jestliže víte, že váš tchán je vášnivým rybářem, určitě ocení třeba termohrnek, židličku k vodě nebo nové pruty. Zeptejte se tchyně, jakou věc má v nejhorším stavu a pořiďte mu novou. Nebo zajděte do rybářských potřeb a ptejte se po novinkách. Jezdí váš bratr rád na hory? Pak mu radost udělají kvalitní rukavice, hřejivé termoprádlo, lyžařské brýle, vyhřívací vložky do bot s aplikací do telefonu a tak dále. Možností je spousta. Já třeba vím, že můj táta rád chodí za kulturou, ale jako důchodce si ji dopřeje málokdy. Proto mu radost na tváři vždy vykouzlí lístky do kina, divadla nebo na koncert.

A teď už pojďme na trochu konkrétnější dárky.

Domácí trouba na pizzu

Nevím, jak je na tom váš partner, ale ten můj si s vařením příliš nerozumí. Rád ale občas uvaří jednoduché jídlo, které nevyžaduje složitou úpravu a kterým zvládne pohostit i návštěvu. Domácí trouba nebo pec na pizzu je spotřebič, který v kuchyni nezabere tolik místa, ale dokáže vykouzlit křupavou kůrku a pizzu jako z pizzerie, a to díky teplotě až 400 stupňů Celsia, kterou běžné trouby nezvládnou. Pořídíte ji ve všech větších e-shopech v ceně od 1000 do 3000 korun.


Masážní límec

Jestliže je tak trochu workoholik a stres ho provází po celý den, bude vrnět blahem, když si večer dopřeje relaxaci a masáž ztuhlých svalů. Nemusíte přitom investovat do osobního maséra. Dobrou službu prokáže elektrický masážní límec Shiatsu, určený pro záda, krk a ramena. O masírování se postarají hlavice s funkcí příjemného vyhřívání. Cena se pohybuje od 900 do 1500 korun.

Malý golfový trenažér

Objevil váš muž kouzlo golfu? Pak tímhle dárkem zabodujete! S tréninkovým puttovacím kobercem může trénovat kdekoli, třeba v kanceláři nebo obýváku. Má speciální povrch imitující green, několik simulačních jamek, které automaticky vracejí míč. Pořídíte od 900 korun.

Pro pivaře


Malých pivovarů, které vyrábějí poctivé a chutné pivo, existují v Česku desítky. Co mu udělat radost a objednat degustační sadu některého z lokálních minipivovarů? Na výběr jsou sady s lahvemi i plechovkami a součástí bývají i pivní tácky. Na webu Domácí pivotéka pořídíte třeba „metr piv v plechu“ – tedy 15 plechovek oblíbených českých piv v dřevěné dárkové bedně za 1346 korun.

Pro kutily

Magnetický náramek pro kutily ocení všichni šikulové, co si doma rádi doma opraví vše sami. Jde o polyesterový pruh se suchým zipem, který se ovine kolem jeho zápěstí a drží pohromadě všechny šroubky, hřebíky nebo šroubováky. A cena je velmi příznivá, náramek stojí kolem 200 korun.

Když má potíže s prostatou

Senioři často trpí na problémy s prostatou a noční vstávání kvůli návštěvě „malé strany“ je u nich na denním pořádku. Dědeček by mohl ocenit decentní pohybem aktivované noční světlo, které se pohodlně vejde na boční stranu toalety, takže už nemusí tápat ve tmě během nočních výletů do koupelny. Pořídíte v nejrůznějších barvách od 100 korun.


Bluetooth brýle

Potěší všechny fajnšmekry moderních technologií, pro které je nošení sluchátek zastaralé nebo nepohodlné. Moderní sluneční brýle mají několik chytrých funkcí jako vestavěná sluchátka s reproduktory, připojenými přes bluetooth. Zvuk je vedený vibracemi skrze lícní kosti do vnitřního ucha a umožňuje současně poslouchat hudbu i okolní zvuky. Pro příjem hovorů a pohodlné ovládání hudby či hlasitosti jsou k dispozici dotyková tlačítka. Další skvělou možností je hlasové ovládání s asistentem Siri, pomocí něhož můžete požádat o přehrání hudby, navigaci nebo online informace. Brýle Helmer například pořídíte za 1790 korun.


Multifunkční otvírák

Tohle je naprostá nezbytnost pro všechny cestovatele a dobrodruhy. Multifunkční přístroj z nerezové oceli má velikost kreditní karty a obsahuje otvírák na pivo a konzervy, pilku, úhloměr, klíč na utahování matek nebo šroubovák. Tenhle pomocník v ochranném koženém pouzdru se vejde do každé peněženky. Cena je kolem 100 korun.


S ponožkami nešlápnete vedle

Že měkké dárky patří k neoblíbeným? O ponožkách, které se tak rády ztrácejí, to tedy rozhodně neplatí. Vybírejte podle nátury vašeho muže. Je duchem dítě, které ale tráví dny v pracovním obleku? Rozveselte mu ho pestrobarevnými ponožkami (například Fusakle, Dedoles), které budou vyčuhovat z elegantních kalhot. Je zapálený pro běh? Pořiďte mu ponožky z prodyšného a ultralehkého materiálu (Skinners). Má doma zimu? Ocení pořádně teplé ponožky z ovčího merina (Ovečkárna).

Zdroj: Youtube


Zdroje:

https://www.goodhousekeeping.com/holidays/gift-ideas/g399/gifts-for-men/