Řeč těla je tichý, ale velmi výmluvný způsob komunikace. Ve vztazích, zejména těch partnerských, může být klíčem k opravdovému porozumění vzájemných citů. Jak tedy řeč těla rozluštit?

Zdroj: Youtube

Oční kontakt

Pokud se váš partner zničehonic začne vyhýbat očnímu kontaktu s vámi, pravděpodobně vám něco tají. Nemusí to samozřejmě znamenat, že vás hned podvádí, ale něco vám skrývá. Dlouhý, a upřímný pohled do očí během konverzace i mimo ni je známkou náklonnosti a hlavně toho, že vás vaše polovička vnímá.

Pozice těla

Pokud vás někdo miluje, je k vám doslova nakloněný. Tělo orientuje na vás a jeho nohy směřují k vám. Když se k vám naopak často staví zády, má nohy odvrácené na druhou stranu od vás a zaklání se dozadu, moc velké sympatií k vám pravděpodobně dotyčný nechová.

Doteky

Ne každý je úplně kontaktní, do partnerských vztahů ale dotyky patří. Pohlazení po zádech, po tváři, letmé chycení ruky nebo polibky - to vše je známkou lásky.

Úsměv

Zní to banálně, ale jak často se na vás partner usmívá? Upřímný úsměv je nejen známkou psychické pohody, ale také kladných citů. Pokud někoho milujete, usmívejte se na něj.

Mimika

Když jsou spolu lidé dlouho, začnou nevědomky kopírovat vzájemnou mimiku a gestikulaci. Partneři tak často používají stejné výrazy a podvědomě se navzájem zrcadlí.

Kdy je něco špatně?

Pokud váš partner chodí několik stop před vámi, otáčí se k vám zády nebo od vás při konverzaci stojí daleko a má například zkřížené ruce, může to být špatné znamení. To, že si někdo od vás drží odstup, poznáte i na jeho řeči těla, kdy se vám tělesnou orientací vyhýbá a nedívá se vám absolutně do očí. To vše mohou být signály napětí nebo dokonce antipatie. V takovou chvíli nezbývá nic jiného, než si o tom promluvit a začít více komunikovat.

Zdroje:

https://www.womenshealthmag.com/relationships/g19131151/body-language-relationship/

https://www.psychologytoday.com/intl/blog/cutting-edge-leadership/202211/the-body-language-couples-in-love