Pokud chcete zlepšit kvalitu svého života, nastolit si lepší režim, nebo prostě jen získat nějaké jistoty, začněte postupně. Drobnými krůčky dosáhnete svých cílů. A nejjednodušší, jak toho dosáhnout, je začít si budovat tyto jednoduché návyky.

Zdroj: Youtube

1. Ráno dělá den

Co je to první, co uděláte, když ráno rozlepíte oči? Určitě byste neměli hned po probuzení sáhnout po telefonu a začít scrollovat sociálními sítěmi. Než se vrhnete do virtuálního světa, věnujte pár minut sami sobě. Začněte například tím, že si vždy po probuzení ustelete postel, nebo si uděláte každý den svou oblíbenou skin care.

2. Voda s citronem

Možná se tento malý zvyk může zdát jako prkotina, pokud ale každé ráno začnete den tím, že si dáte vlažnou vodu s citronem, bude to mít znatelné pozitivní účinky na vaše zdraví. Jaké, to se dozvíte v našem článku.

3. Dávka vitaminů

Pokud berete nějaké léky, pravděpodobně tuto rutinu dodržovat musíte. Je ale dobré každý den zařadit určitou formu vitaminů a minerálů, kterých máte nedostatek. Jednou za čas je důležité nechat si od lékaře udělat rozbor krve, zjistit, jestli vám něco nechybí, popřípadě začít brát dodatečné doplňky stravy.

4. Zkuste studenou sprchu

Nemusíte se hned stát učněm Wim Hofa a jeho metody a máchat se denně v kádi plné ledu. Stačí, když se pokusíte po každé sprše otočit kohoutkem trochu víc na studenou. Uvidíte, že vám to udělá dobře, a pokaždé snesete trochu studenější vodu.

5. Aktivita každý den

Ať už jste kdekoliv, snažte se každý den strávit alespoň chvíli aktivním pohybem. Procházka se psem, jízda na kole, svižná chůze nebo třeba plavání, aktivity můžete střídat, ale snažte se být co nejvíce na čerstvém vzduchu. Ocení to nejen vaše tělo, ale i vaše psychika.

6. Vědomé jídlo

Pro mnohé z nás je to mnohem těžší, než se zdá, sednout si v klidu ke stolu a nerušeně a v klidu snízt oběd. Možná se vám to nepodaří u všech jídel dne, ale snažte se alespoň jedno jídlo denně jíst vědomě, nekoukejte na televizi, do telefonu ani do knihy.

7. Rekapitulujte si den

Tohle je velmi dobrý návyk. Můžete k tomu použít deník, diář, nebo jen vlastní myšlenky. Večer, než půjdete spát, si zrekapitulujte svůj den. Pochvalte se za svá rozhodnutí, zrecyklujte svoje myšlenky a naplánujte si, co zítra uděláte jinak, nebo lépe.

8. Choďte spát v podobný čas

Někdy jsou kulturní akce, na které chodíme, téměř každý den, a není možné chodit spát včas. Pokud to ale aspoň trochu jde, snažte se dodržovat hodinu, ve kterou chodíte spát. Lidské tělo potřebuje určitý režim, a pokud ho dodržujeme, odvděčí se nám svou silou a zdravím.

Zdroje: