Premium obsah

7 signálů, že je vám partner nevěrný. Poznáte to na kamarádech

7 signálů, že je vám partner nevěrný. Poznáte to na kamarádech
Vztahy... Ať už jsou jakékoliv, vždycky by měly být stavěné na vzájemné důvěře. A jestli existuje něco, co důvěru k člověku dovede navždy zlomit? Nevěra. Poznejte, jestli vám partner není nevěrný a ušetřete se od zbytečné bolesti!

Setkala jsem se s tím taky. Nesmyslně moc jsem ho milovala, byli jsme spolu kolem půl roku a měli jsme se spolu sestěhovat. Den před stěhováním jsem přišla na první podvod. ,,Bylo to z lásky?" ptala jsem se ho. ,,Absolutně ne!" Byla jsem mladá, byla jsem naivní a do společného bydlení tedy šla. Ve ,vztahu' jsem ještě nějakou dobu byla a konečnou cifru počtu nevěr si nechci ani představovat. Ach, na kolik jsem si tehdy zadělala problémů... Přečtěte si zde:

Poznejte manipulátora dřív, než vám zničí život! Věnujte pozornost těmto znakům
Poznejte manipulátora dřív, než vám zničí život! Věnujte pozornost těmto znakům

Vztah s manipulátorem může být toxický a v některých případech může vést k domácímu násilí nebo posttraumatickému stresovému syndromu. Je nezbytné rozpoznat manipulativní chování a naučit se, jak se manipulátorům ubránit a vyhnout se jim. Poradíme vám, jak na to.

Dodnes si lámu hlavu nad tím, jak jsem mohla náznaky nevěry tehdy nevidět. Máte-li pocit, že je vám váš partner nevěrný, nemusíte mu hned lézt do telefonu a počítače. Existuje totiž mnoho různých náznaků toho, že vás partner podvádí. Patří mezi ně například tyto:

Změny v komunikaci

Pokud se vaše komunikace rozpadá nebo s ní je něco opravdu špatně, neznačí to nic dobrého. To, že váš manžel zrovna nemá den a nechce si povídat, samozřejmě hned neznamená, že vás podvádí! Pokud ale partner dlouhodobě ignoruje, co mu říkáte, nesvěřuje se vám, přestal absolutně sdílet jakékoliv city, neodpovídá na otázky a chová se pasivně agresivně, něco pravděpodobně není v pořádku. 

Zdroj: Youtube

Je stále méně doma

Někteří chodí ven více, než jiní, pokud ovšem váš partner zničehonic začne trávit delší dobu pryč a ještě bude mlžit o tom, kam jezdí, mějte se na pozoru. Varováním pro vás může být například to, že si najde partner nový koníček, kterému musí věnovat každý den, ale nechce ho s vámi sdílet. Zůstává stále déle v práci a jakmile se ptáte na detaily, smetou téma rychle ze stolu.

Začnou se více zajímat o svůj vzhled

Pokud jste 8 let s někým, kdo v životě nepoužil parfém natož třeba hřeben na vlasy, a dotyčný najednou začne trávit hodiny v koupelně a před zrcadlem, je to trochu podezřelé. Náhlá starost o to, jak váš partner vypadá, co má na sobě a dokonce nosí oblečení, které jste nikdy neviděla, dost možná má milenku, darebák!

Lže a tajnůstkaří

Nejde jen o lhaní přímo o tom, jestli vás podvádí. Pokud vás muž začíná lhát o banálních věcech a začíná být nervózní při vašich otázkách na to, kde nebo s kým byl, může jít o to, že vás podvádí. Dobré je také sledovat, jak se kolem vás chovají jeho nejlepší přátelé. Ti totiž dovedou dost dobře prozradit, že něco není v pořádku, obzvláště pokud se vedle vás chovají nervózně.

Podvání VÁS z nevěry 

Možná to zní jako paradox, ale opravdu se to děje. Když jsem se zoufale snažila zjistit, jestli mě můj ex stále podvádí, několikrát jsem si vyslechla, že to já jsem ta, co se někde rozdává. Pročetl mi veškeré konverzace s nejlepšími přáteli i matkou a získané informace používal proti mě. Pokud se tedy partnera ptáte, jestli má někoho jiného a on automaticky přejde do ataku, že vy jste ta, kdo ho podvádí, zpozorněte. Tak jako tak je totiž něco špatně.

Toto je největší trapas na prvním rande. Jestli chcete druhé, vyhněte se mu
Toto je největší trapas na prvním rande. Jestli chcete druhé, vyhněte se mu

První rande může být vždycky trochu výzva, co ale doopravdy nechcete, je prožít ho v trapném tichu. Jak tedy zvládnout první rande a vyhnout se trapným chvilkám ticha? Není to vůbec těžké, stačí se jen soustředit.

Změna sexuálního života

Samozřejmě, že pokud s někým jste mnoho let, frekvence vašeho sexuálního života se trochu zmenší. Pokud ale dojde k tomu, že už sex nemáte vůbec nebo téměř vůbec, je to alarmující. Ne hned proto, že by vás partner podváděl. Ale kvůli tomu, že pokud sex není přítomný ve vztahu, nevěra je mnohem pravděpodobnější. 

Varovat by vás mělo rychle i to, pokud se ve vašem sexuálním životě zničehonic objeví praktiky, které jste dřív společně nikdy nedělali. A pokud zjistíte, že máte nějakou pohlavně přenosnou život? Pak máte bohužel jasno.

Používání technologie

Je to sice hrůza, nevěra bývá ovšem nejčastěji odhalena v online světě. Mobilní telefon vašeho partnera pravděpodobně skrývá mnoho věcí, které nejsou pro vaše oči a internetová nevěra je velmi častým jevem. Pokud váš manžel najednou tráví neustále psaním zpráv nebo skrytým telefonováním, změní si hesla na sociálních sítích, telefonu i počítači a maže si historii, možná chodí za jinou. 

Pokud zjistíte, že je vám partner nevěrný, na prvním místě by měla být klidná komunikace a řešení. Jestli vám ale mohu skromně poskytnout jednu radu? Kdo podvede jednou, podvede znovu. Od nevěrníků ruce pryč!

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.