Existuje mnoho způsobu, jak zjistit, že vámi druhá osoba pohrdá, je pro vás toxická a dost možná vás nenávidí. Pokud někdo z vašeho okolí vykazuje jeden nebo více z těchto znaků, mějte se na pozoru. Dotyčná osoba vás totiž dost možná tajně nenávidí.

Zdroj: Youtube

1. Uzavřená řeč těla

Řeč těla prozradí ledacos, pocity ale obzvlášť. Pokud si člověk od vás sedá hodně daleko, má zkřížené ruce, v kontaktu s vámi se hodně zaklání a otáčí se k vám zády, asi k vám necítí příliš velkou náklonnost. To samé platí o očním kontaktu. Oční kontakt je známka toho, že vás dotyčný poslouchá a zajímáte ho. Když se tedy někdo očnímu kontaktu vyhýbá, něco skrývá, a to možná právě to, že vás nemá úplně v lásce.

2. Intenzivní oční kontakt

Na druhou stranu se může stát, že vás někdo intenzivně při konverzaci sleduje. Přijde vám, že na vás někdo civí tak nějak nepřítomně? Možná ho totiž vůbec nezajímá, co říkáte, a jen se nutí na vás dívat. Lidé, kteří nás nemají rádi, se často za svoje pocity cítí provinile, tak se přemlouvají, aby na nás při konverzaci zírali.

3. Falešné konverzace

Když někdo při rozhovoru s vámi nepřirozeně často kýve na všechno, co říkáte, nebo odpovídá jedním nebo dvěma slovy, pravděpodobně si v hlavě říká, že s vámi vůbec nechce být. Je to totiž signál toho, že kamarádi asi nebudete. Stejně tak to většinou bývá, pokud si dotyčný nepamatuje nic z toho, co říkáte, nebo vás pořád neslyší.

4. Nezrcadlí vás

Možná jste již slyšeli o psychologickém jevu zvaném efekt chameleona. Pokud s někým trávíme hodně času a máme ho rádi, postupně začneme mimikovat jeho gesta, výrazy i mluvu. Pokud někdo při komunikaci s vámi nezrcadlí, ba naopak třeba dělá úplně opačná gesta, než vy, dejte si na něj pozor!

5. Negativní komentáře a ponižování

Člověk, který vás má upřímně rád, by na vás neměl být zlý, neměl by se vás snažit ztrapnit ani vám nadávat. Stejně tak by se opravdoví přátelé neměli za zády nijak pomlouvat. Měli by si důvěřovat, posouvat se navzájem dál, obohacovat se a podporovat. Pokud vám někdo ubírá energii, vysmívá se vám a srovnává se s vámi, není to dobrý přítel.

Zdroje:

https://www.yourtango.com/self/how-to-tell-if-someone-hates-you

https://psycnet.apa.org/doiLanding?doi=10.1037%2F0022-3514.76.6.893

https://cs.sainte-anastasie.org/articles/psicologa-social-y-relaciones-personales/efecto-camalen-cuando-imitamos-al-otro-sin-darnos-cuenta.html