Premium obsah

Nejkrásnější rozhledny v ČR. Anna nebo Kleť vám vyrazí dech

10 nejkrásnějších rozhleden v ČR, které musíte vidět do konce prázdnin
Prázdniny se rychle blíží ke konci, je čas si užít posledních pár dní naplno! Pokud chcete strávit zbytek léta aktivně, udělejte si výlet na rozhlednu! Ze schodů posílíte zadek i nohy, dechberoucí výhledy se vám do paměti vryjí už navždy. Máme pro vás tipy na 10 nejkrásnějších rozhleden u nás.

1. Rozhledna Ještěd

Na horu Ještěd, která je 1012 metrů nad mořem, se můžete dostat trojím způsobem. Pěšky, na dvou či čtyřech kolách, nebo lanovkou. Momentálně na vrcholu naleznete hotel s restaurací, televizní vysílač a také přírodní park.

Zdroj: Youtube

2. Rozhledna Smrk

Z Liberce na severovýchod se můžete přesunout k hranicím, a podívat se k našim polským sousedům z rozhledny Smrk. Rozhledna je volně přístupná, musíte ale zdolat 91 schodů.

3. Nadhledna Háječek

Krásná vyhlídka v Orlických horách byla zvolena nejkrásnější rozhlednou roku 2022 a měří 30 metrů. Vstupné na nadhlednu Háječek stojí 40 korun a je otevřená celoročně.

4. Rozhledna Velká Deštná

Orlické hory můžete vidět z úplně nové perspektivy, a to právě z rozhledny Velká Deštná. Je otevřená celoročně a návštěva objektu je zdarma. 

Jeskyně, kterou musí navštívit každý Čech. Dodnes je opředena záhadou
Jeskyně, kterou musí navštívit každý Čech. Dodnes je opředena záhadou

Punkevní jeskyně, nacházející se v Moravském krasu v České republice, patří mezi jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších jeskynních systémů ve střední Evropě. V tomto článku se zaměříme na to, jak dlouho trvá prohlídka Punkevní jeskyně, jak se tam dostat, proč stojí za to tuto jeskyni navštívit, jak si rezervovat vstup a přineseme několik zajímavostí o tomto unikátním přírodním úkazu.

5. Rozhledna Anna

V Anenském vrchu v oblasti Orlických hor můžete navštívit rozhlednu Annu, která se tyčí 992 m.n.m. Je volně přístupná a vidět je zní opravdu široký záběr nádherného panorama.

6. Rozhledna Kleť

Nejstarší kamenná rozhledna Kleť se nachází v Blanském lese, a její vrchol je podle, 1084 nad věcí'. Rozhledna je otevřená 24/7 a pro vstup je tam turniket, kde můžete platit hotově i kartou. 

7. Rozhledna Velký Javorník

Pokud se chystáte navštívit Beskydy, rozhodně nesmíte vynechat rozhlednu Velký Javorník. Otevřená je celoročně, je zdarma a výhledu opravdu nebudete litovat.

8. Rozhledna Černá Studnice

Vrchol rozhledny Černé Studnice je vidět téměř z celých Jizerských hor. Prodávají zvýhodněné rodinné vstupné a od pondělí do středy mají zavřeno.

9. Rozhledna Milešovka

Na rozhledně Milešovka najdete nejen krásný výhled, ale i skvělé občerstvení. Nachází se v obci Velemín, kousek od Ústí nad Labem. 

10. Rozhledna Pajndl

U Karlových Varů najdete nádhernou rozhlednu Pajndl. Z Nejdku je to asi hodinu cesty pozvolnější chůzí a výhledu stoprocentně nebudete litovat!

Zdroje:

  • https://www.kudyznudy.cz/aktuality/rozhlednete-se-mame-pro-vas-pres-100-vyletu-na-ne
  • https://www.rozhledny.cz/Uvod/
  • https://www.rozhlednovymrajem.cz/
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.