1. Rozhledna Ještěd

Na horu Ještěd, která je 1012 metrů nad mořem, se můžete dostat trojím způsobem. Pěšky, na dvou či čtyřech kolách, nebo lanovkou. Momentálně na vrcholu naleznete hotel s restaurací, televizní vysílač a také přírodní park.

Zdroj: Youtube

2. Rozhledna Smrk

Z Liberce na severovýchod se můžete přesunout k hranicím, a podívat se k našim polským sousedům z rozhledny Smrk. Rozhledna je volně přístupná, musíte ale zdolat 91 schodů.

3. Nadhledna Háječek

Krásná vyhlídka v Orlických horách byla zvolena nejkrásnější rozhlednou roku 2022 a měří 30 metrů. Vstupné na nadhlednu Háječek stojí 40 korun a je otevřená celoročně.

4. Rozhledna Velká Deštná

Orlické hory můžete vidět z úplně nové perspektivy, a to právě z rozhledny Velká Deštná. Je otevřená celoročně a návštěva objektu je zdarma.

5. Rozhledna Anna

V Anenském vrchu v oblasti Orlických hor můžete navštívit rozhlednu Annu, která se tyčí 992 m.n.m. Je volně přístupná a vidět je zní opravdu široký záběr nádherného panorama.

6. Rozhledna Kleť

Nejstarší kamenná rozhledna Kleť se nachází v Blanském lese, a její vrchol je podle, 1084 nad věcí'. Rozhledna je otevřená 24/7 a pro vstup je tam turniket, kde můžete platit hotově i kartou.

7. Rozhledna Velký Javorník

Pokud se chystáte navštívit Beskydy, rozhodně nesmíte vynechat rozhlednu Velký Javorník. Otevřená je celoročně, je zdarma a výhledu opravdu nebudete litovat.

8. Rozhledna Černá Studnice

Vrchol rozhledny Černé Studnice je vidět téměř z celých Jizerských hor. Prodávají zvýhodněné rodinné vstupné a od pondělí do středy mají zavřeno.

9. Rozhledna Milešovka

Na rozhledně Milešovka najdete nejen krásný výhled, ale i skvělé občerstvení. Nachází se v obci Velemín, kousek od Ústí nad Labem.

10. Rozhledna Pajndl

U Karlových Varů najdete nádhernou rozhlednu Pajndl. Z Nejdku je to asi hodinu cesty pozvolnější chůzí a výhledu stoprocentně nebudete litovat!

Zdroje:

  • https://www.kudyznudy.cz/aktuality/rozhlednete-se-mame-pro-vas-pres-100-vyletu-na-ne
  • https://www.rozhledny.cz/Uvod/
  • https://www.rozhlednovymrajem.cz/