Pšenice vyšla z módy

Bezlepková strava: pšenice ano či ne
Za to, že se můžeme zakousnout do nadýchané bábovky nebo vyválet těsto na pizzu, vděčíme lepku. Pokud jste celiak, nic jiného než se rozloučit s těmito pochoutkami až do konce života vám nezbývá. Bezlepková dieta si ale získává stále víc příznivců. Berou ji jako možnost, jak si odlehčit jídelníček, získat víc energie a štíhlejší pas. 

Po vejcích a másle, které byly dlouho na black listu, je v posledních letech označována za hlavního viníka našich potíží pšenice. Na její úplné vyloučení z jídelníčku přísahá řada celebrit i sportovců. Podle několika amerických bestsellerových autorů je pšenice hlavním důvodem našeho zhoršujícího se zdraví. Velká část tvrzení o její škodlivosti vychází z knihy Život bez pšenice. Americký kardiolog Dr. William Davis v ní připisuje téměř všechny civilizační choroby od obezity, nemocí srdce, autismu, rakoviny a plešatosti až po osteoporózu nebo poruchy myšlení na účet pšenici.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.