Poznejte 5 skvělých druhů dýní

Poznejte různé druhy dýní.
Dýně jsou typickou potravinou našeho podzimního jídelníčku. Většina lidí zná hlavně dýni hokaido, existuje ale mnoho dalších druhů dýní. Máme pro vás přehled pěti jedlých dýní, ze kterých si můžete uvařit a upéct výborné dobroty a také z nich vytvořit krásné dekorace. Dýně jsou navíc velmi zdravé.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Červená dýně Hokaido

Mezi Čechy v poslední době velmi oblíbená dýně. Někdy se jí říká taky dýně kaštanová a pochází z Japonska. Plody váží obvykle 1 až 2 kila. Tato dýně má velkou trvanlivost, můžete ji tedy s klidem na podzim koupit a uchovat až do jara. Červené hokaido obsahuje velké množství vlákniny. Najdete v něm také vitamíny A, B, C, železo, vápník, hořčík a draslík. Z dýně hokaido můžete vyrobit pyré, polévku, pro Ameriku typický "Pumpkin pie" a spoustu dalších pochoutek. Jako jediná dýně se nemusí loupat a je vhodná na pečení, vaření i mixování.

 

Zelená dýně Hokaido

Tuto dýni u nás v supermarketech moc neuvidíte. Také pochází z Japonska a má sytě zelenou barvu. Uvnitř je však dýně oranžovožlutá. Její váhá se pohybuje okolo 2 až 3 kilogramů. I zelené hokaido obsahuje spoustu vitamínů a minerálů a také vlákninu. Ani zelené hokaido nemusíte loupat. Je však trochu vodnatější a moučnější než klasická oranžová dýně. Zelené hokaido chutná po másle a můžete ho použít do buchet, koláčů, polévek i noků.

 

Špagetová dýně

Špagetová dýně se svou strukturou od předchozích dvou dýní značně liší. Je velká, váží okolo 3 kg. Tvarem může být kulatá nebo protáhlá. V kuchyni se musí vždy loupat, protože slupka postupem času hodně tvrdne. Její barva je obvykle krémová nebo žlutá. Špagetová se jí říká proto, že její dužina se skládá z několika velmi tenkých vláken připomínající špagety. Tyto vlákna se vaří nebo pečou a při kuchtění nahrazuji vaječné špagety. Dýňové špagety se dají použít i do polévky. Dýně pochází pravděpodobně z Ameriky, oblíbená je také v Číně. 

 

Žaludová dýně

Tato dýně působí hodně neobvykle. Její plody trochu připomínají jahody, jsou dlouhé zhruba 20 cm a váží jen do 1 kila. Často se používá při dekoracích obydlí. Jelikož jsou plody vysoce trvanlivé, můžete s nimi nejdříve ozdobit stůl a po čase je sníst. Chutnají po oříšcích. Mladé plody můžete jíst i se slupkou, ty starší ale už raději oloupejte. Hodí se na pečení i na dušení. Žaludovou dýni si dejte klidně i syrovou, její dužinu pohodlně vydlabete lžičkou. Existuje několik odrůd žaludové dýně a každá je trochu jiná. 

Halloweenská dýněZdroj: Min C. Chiu / Shutterstock.com

Halloweenská dýně

Obvykle ji vídáte u dveří nebo na zahradách. Tuto dýni si můžete pořídit v několika velikostech, od malých kilových až po 30 kg vážící dýně. Jsou sytě oranžové a jsou symbolem amerického svátku Halloweenu. Halloweenská dýně se nejdříve vydlabe, pak se do ní vyřeže obličej a nakonec se dovnitř vloží svíčka nebo jiné světýlko. Tato dýně je jedlá, ale v kuchyni se s ní moc nesetkáte, protože její chuť není nijak výrazná ani zajímavá. Dalším problémem je fakt, že je hodně vodnatá a má velký jádřinec, který jde špatně odstraňovat. 

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.