Ananas pomáhá. Přečtěte si jak

Ananas je plný vitamínů
Ananas je bohatý na mnoho důležitých živin a vitaminů. Přečtěte si, čemu všemu napomáhá a na jaké vitaminy a živiny je bohatý. 
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Ananas jako odtučňovací kúra

Ananas obsahuje 90 % vody a také ovocný cukr, který napomáhá oklamat tělo tak, že nemáte pocit hladu. Voda skvěle pročistí váš organismus. Hlavní složkou, která pomáhá hubnutí, je enzym bromelin, který dokáže odbourávat tuky. Jistá studie tvrdí, že účinky enzymu jsou zanedbatelné, ale hubnete díky nízkému počtu kalorií a také díky velkému množství vody. 

Tip: Ananasové smoothieZdroj: Thanthima Lim / Shutterstock.com

Ananas jako podpora zdraví

Také díky enzymu bromelinu ananas skvěle podporuje trávení a tím i zlepšuje kvalitu vašeho zdraví. Také obsahuje řadu důležitých vitaminů. Například vitaminy skupiny B (pomáhají proti únavě a spalovat cukry, také jsou důležité pro metabolismus), vitamin C (také pomáhá metabolismu aminokyselin, je důležitý pro tkáňové dýchání, podporuje vstřebávání železa, vývoj kostí a zubů a mnoho dalšího). Ananas dále obsahuje železo, zinek, hořčík a další prvky.

Pokud nejste milovníci čerstvého ananasu, přidejte si ho třeba do smoothie, rozhodně to stojí za to!

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.