„Musíte si najít sport, který vás bude bavit. Běhání nevyhovuje každému,“ doporučila věčným sportovním začátečnicím Lucie Neumannová. Ta se v minulosti věnovala tenisu, v osmnácti letech ho vyměnila za atletiku. Studentka sportovního managementu University of New York in Prague běhá tratě dlouhé 400 a 800 metrů.

Zdroj: Youtube

„Třeba vás pohltí tenis nebo jóga. Mě běhání baví, vypne se mi hlava, odpočívám. Důležité je také zvyknout si na nějakou rutinu. Často se mi na trénink nechce, ale vždy jdu,“ dodává Lucka.

Kateřina s ní souhlasí a dodává, že je třeba vydržet a snažit se vybudovat pravidelné návyky a zvyknout si na rutinu. „Najednou zjistíte, že vás to chytlo, že kopec vyběhnete bez funění. Začátky jsou vždy těžké, ale chce to vydržet,“ radí. „Někdo miluje kolo, jinému to přijde jako monotónní činnost, někdo potřebuje společnost, další je radši sám,“ dodává olympionička, která zůstala sportu věrná.

Jak dnes relaxuje bývalá olympionička

Kateřina Neumannová v zimě chodí na lyže, v létě na kolo, občas si zaběhá. A to že je mezi sporty třeba dobře vybírat, zná z vlastní zkušenosti. „Nejsem schopná se donutit k pravidelnému cvičení ve fitku, což by potřebovala moje záda.“

Lucie přidává i svoji vlastní zkušenost z doby, kdy měnila tenis za atletiku. „Všichni s lehkostí běhali a já funěla za nimi. Hůř mi v životě nebylo. Ptala jsem se sebe sama, proč to dělám? Proč jsem v 18 letech změnila sport? Ale po měsíci už jsem nebyla tak zoufalá. Začátky jsou prostě náročné.“

I redaktory Kondice se musí ke sportu nutit a mají na to spoustu triků. Ověřily si, že funguje koupě nového krásného oblečení, napsat si sport na konkrétní den do diáře mezi další povinnosti, nachystat si ráno kupičku na postel, anebo vozit tašku s oblečením v autě a zastavit se někde cestou z práce, anebo si jít zaběhat, zatímco čekají, až dětem skončí hudebka nebo trénink. „Já to ale narychlo mezi schůzkami neumím. Potřebuji mít k tomu klid,“ doplňuje Kateřina.

„Vždycky na mamce poznám, že měla na sport čas. Má hned lepší náladu,“ dodává Lucka.

Zdroj: Autorský rozhovor pro časopis Kondice, Katka Neumannová