Premium obsah

Chystáte se na půlmaraton? Běhejte i přes zimu

Zdroj: Kondice
Zdánlivě je teprve konec roku, ale ani se nenadějeme a první jarní závody jsou tu! Úvodní půlmaraton se koná v Praze už 1. dubna. Kdo chce být dobře připraven, neměl by běžecké boty schovávat ani v zimních měsících. Vyplatí se soustředit se na nabíhání objemů, ale i se věnovat posilování, jak doporučuje trenérka Anna Vitoušová. 

Pokud se budete přes zimu věnovat systematickému běhání, delší závody si pak více užijete nebo se na nich budete těšit z lepšího výsledku. Množství kilometrů může být přitom pro každého jiné a vstupuje do něj celá řada proměnných. Do chladných dní se vyplatí se vhodně oblékat - oblečení vrstvěte, nicméně platí pravidlo, že když vyjdete před dům, měli byste cítit spíše chlad. Zahřejete se pohybem. Důležité je chránit náchylné kotníky, krk, hlavu a ruce. Obuv by měla mít vzorek, ta silniční bude na sněhu více klouzat. Během zimy do své rutiny zařaďte i posilování - trenérka RunCzech Anna Vitoušová vám ve videu ukáže cviky na stehna i střed těla.

Zdroj: RunCzech.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.