Premium obsah

112 běžeckých tipů, které vám pomůžou se rozběhnout

112 běžeckých tipů, které vám pomůžou se rozběhnout
Redaktorka časopisu Kondice Eva Podroužek Fryšarová a běžecký motivátor Eda Kožušník mají běžeckou radu snad pro každého běžce. Najdete je v nově vydané příručce 112 běžeckých tipů, která má podtitul ‚Vše, co jste chtěli vědět o zdraví, stravě a běhání‘.

Jaké jsou nejčastější běžecké chyby, jak při běhu dýchat, lze běhat nalačno nebo jak posílit střed těla? Na to vše odpovídá nová běžecká příručka s názvem 112 běžeckých tipů. Po příručce Prostě běž! z roku 2016 a kuchařce Prostě jez! se jedná o třetí společný počin autorů.

Spolu s nimi se na knize podílely další odbornice z řad běžkyň – fyzioterapeutka Eva Latislavová je garantkou zdravotní části, trenérka Tereza Bartošová zájemcům nastíní, jak správně cvičit, a výživová odbornice Kateřina Lála poradí, jak se při běhu stravovat, aby to mělo pozitivní efekt na výkon i regeneraci. Kožušník s Fryšarovou pak popisují běžeckou část. „Dali jsme dohromady čtyři krát osmadvacet nejčastějších dotazů, kterým pravidelně nejen od našich běžkyň a běžců čelím, a přinášíme na ně propracované a hlavně odborné odpovědi,“ říká Eda Kožušník s tím, že lidé nejčastěji řeší, jak prostřednictvím běhu (a úpravy jídelníčku) zhubnout. Na druhém místě je výběr běžeckého vybavení. Začátečníky pak zajímá, jak se vyvarovat zranění a zbavit se různých bolístek.

Eda Kožušník je tvůrcem projektu Prostě běž!, kterému se během sedmi let podařilo zvednout z gauče více než 30 tisíc nadšenců, kteří se i nadále vzájemně motivují. Proto ani tentokrát v jeho publikaci nechybí desítka inspirativních příběhů lidí, jimž běhání od základů změnilo život. Ať už jde o shozené kilogramy, boj s nemocí, nabytí sebevědomí, nebo získání nových přátel. A o svůj příběh se podělila i olympionička a tvář partnerské NN Životní pojišťovny Marcela Joglová. Také jí běh obrátil život vzhůru nohama, jak sama popisuje. „Cítím, jak jsem za těch pár let vyrostla – nejen běžecky, ale i jako osobnost,“ uvádí v nové knížce 112 běžeckých tipů Joglová, která platí za vzor nejedneho hobby běžce.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.