BERAN

Na to, že byste si užívali předvánoční atmosféry a výběr dárků v klidu proložili nějakým tím vánočním večírkem, zapomeňte. V práci to vypadá na úkol, na kterém začnete pracovat hned v prvním prosincovém dni a který musíte do Vánoc odevzdat. Doma zase ve vzduchu visí nebezpečí opravy, na kterou bude mít provádějící firma kapacitu teprve teď. Bude to náročné, ale nakonec se všechno zvládne. Vy pak zjistíte, že tu pravou vánoční atmosféru dokážete vytvořit i v podmínkách, které mají k ideálu daleko.

Zdroj: Youtube

BÝK

Nezdá se vám, že je potřeba, abyste k Vánocům přistoupili trochu jinak než obvykle? Zatímco dosud jste mysleli v první řadě na všechny kolem a až naposledy na sebe, letos byste měli pořadí při nákupu dárků změnit. Když se stane, a vy uvidíte něco, co se vám opravdu líbí, dlouho nepřemýšlejte a kupte. Pokud to bude umělecké dílo, udělá stejně radost celé rodině. A pokud to bude šperk, jde o hodnotu, která časem na kvalitě neztratí. Při dnešní inflaci je to naopak rozumný způsob uložení peněz.

BLÍŽENCI

Opět se přesvědčíte, že psychologové mají pravdu, když říkají, že jsou Vánoce nejnáročnějším obdobím roku. Ve vašem případě napjatou atmosféru posiluje Mars, který se celý měsíc nachází ve vašem partnerském sektoru a k němuž se od Štědrého dne do Silvestra přidává Merkur. Právě proto je potřeba, abyste se zejména v poslední prosincové dekádě drželi zpátky a zbytečně se nerozčilovali. Když si uvědomíte, že je vánoční klid ve vašich rukou, bude to snadné.

RAK

Zjistíte, že musíte zásadně změnit vztah, který máte k partnerovi. Zatímco jste dosud hybnou silou byli vy, teď je potřeba, abyste průběh dalšího života vaší rodiny svěřili jemu. Ke svému údivu zjistíte, že to není zdaleka tak obtížné, jak jste se obávali. Zejména do 23. prosince, kdy je ve vašem partnerském sektoru Merkur, se dokážete na všem včetně peněz domluvit velice rozumně. Když mu pak vysvětlíte, že k předvánočnímu období patří kromě uklízení a pečení i setkání s přáteli nebo adventní zahraniční zájezd, bude to vynikající.

LEV

V době, kdy Slunce prochází Střelcem, váš většinou čekají nejrůznější citová dobrodružství. Letos, kdy se ve vašem sektoru lásky a romantiky po celou dobu nachází i Mars, můžete v tomto směru čekat nejedno překvapení. Když se do vašeho života znovu vrátí člověk, s nímž vás kdysi cosi pojilo, ale vztah nepřežil zkoušku časem, budete neobyčejně překvapeni. Dotyčný velice rychle přizná, že to, že vás pustil ze zřetele, byla jeho zásadní životní chyba. Vy sice ještě nevíte, co s tím uděláte, ale už teď můžete přiznat, že vám jeho slova lichotí.

PANNA

Jde o dny, kdy budete nejen přemýšlet, ale i pracovat. Díky Merkuru, který v prvních dvou dekádách prochází Kozorohem, čekejte zajímavé, ale zároveň prakticky uplatnitelné nápady. Když usoudíte, že by se v práci dalo něco změnit k lepšímu, dokážete svůj nápad podat tak, že s vámi budou souhlasit i ti, kteří změny obecně rádi nemají. Pozor si však dávejte na energii Neptunu ve svém partnerském sektoru. Opatrní buďte zejména při podepisování všeho včetně pracovních smluv. Tam je pak jistota nade vše!

VÁHY

Rodinné záležitosti probíhají jednoduše a bez problémů. K organizaci Vánoc se nevyjadřujete, protože to není potřeba. Když budete upřímní, přiznáte, že si od vymýšlení jídelníčku pro rodinné setkání rádi odpočinete. Merkur, který v prvních dvou prosincových dekádách prochází vaším sektorem rodiny, vás však přiměje k plnění jiných úkolů. Počítejte s tím, že musíte na různé adventní koncerty, charitativní bazary a jiné podobné akce doprovázet nejen své děti, ale i jejich kamarády. Naštěstí vám to nevadí…

ŠTÍR

To, že jste se rozhodli, že si Vánoce dopřejete v některém evropském městě, je velice rozumný nápad. Po náročném roce, který máte za sebou, si podobné vybočení z normálu vyloženě zasloužíte. I když půjde o rozhodnutí, které jste dlouhodobě nepřipravovali, ale které vás napadlo v prvních prosincových dnech, budete mít štěstí. Bez problémů seženete nejen lístky a letenky, ale i velice zajímavé a cenově víc než přiměřené ubytování. S dárky to letos sice bude trochu horší, ale to vám vadit nebude.

STŘELEC

Když vám něco nevyjde napoprvé, neberte to jako prohru. Jde o životní zkušenost, kterou berete jako další krok, který vás vede ke zralosti. Ve správném využití možností, jež máte, vám pomůže Mars. Ten vaším znamením po celý měsíc prochází a ještě ho od 23. prosince podpoří Merkur. Pokaždé, kdy se jedná o peníze, prestiž a jiné podobné záležitosti, dokážete jednat přesně tak, abyste svou aktuální pozici posílili. Na rozdíl od ostatních, kteří mezi svátky odpočívají, vy fungujete naplno a vítězíte.

KOZOROH

Zásadní pozitivní vliv na vás vyvíjí Merkur. Do 23. prosince prochází vaším znamením a čerpá podporu od spousty dalších planet. O úspěch nemusíte usilovat a vůbec už se o něj nemusíte starat. Všechno probíhá rychlostí blesku a tak, abyste z obvyklých vstupů získali víc než jindy. Kdybyste se rozhodli, že chcete své úspěchy ještě posílit, nevyhýbejte se žádné společenské akci. V neformální atmosféře dokážete navázat přínosné vztahy i s člověkem, k němuž byste se za obvyklých okolností neměli šanci dostat.

VODNÁŘ

Opět se ukáže, jak je dobře, že všechno řešíte rychle a s předstihem. Musíte to však dělat tak, abyste zbytečně nenaštvali svého partnera. Už teď má pocit, že se mu věnujete podstatně méně, než byste měli. Když ještě v polovině měsíce přijdete s tím, že budete pomáhat některému ze svých četných kamarádů, nadšení očekávat nemůžete. Kdybyste však do akce zaangažovali i jeho s tím, že to bez jeho pomoci nezvládnete, situace by se rázem změnila. Navíc byste si konečně mohli volně popovídat o svých plánech na další rok.

RYBY

O tom, že máte sílu měnit okolní svět tak, aby se vám na něm dobře žilo, víte své. Přesto se rozhodujete způsobem, který vaše pracovní kolegy překvapuje a rodinu vyvádí z míry. Když přijdete s tím, že byste si letos mohli na štědrovečerní večeři vyrazit do lepšího podniku, velké nadšení nečekejte. Jakmile však dáte najevo, že jde o nápad, který si vzít nenecháte, budete sami překvapeni, jak rychle se s tím všichni smíří. Nakonec zkonstatují, že to bylo to nejlepší, co jste mohli pro hladký a klidný průběh Vánoc udělat.

Zdroj:

Autorský článek
Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa