BERAN

Především si uvědomte, že Beran patří k lidem, kteří se pohybovat prostě musí. Radost mu udělají kvalitní sportovní boty, součástky na kolo nebo v lepším případě kolo celé. K němu samozřejmě nové a opravdu parádní sportovní oblečení. Pokud jde o Berana, který fandí nějakému sportovnímu klubu, můžete mu koupit předplatné na všechny možné ligové zápasy. Kdybyste chtěli být hodně rafinovaní, může to být i liga zahraniční. A pokud jde o Berana zralého až staršího věku, vyberte mu balíček oblíbených sportovních kanálů a ty mu předplaťte. Pak se můžete vsadit, že díky, které pod stromečkem uslyšíte, budou opravdu upřímné.

BÝK

Když si před započetím výběru dárků, které mají potěšit vašeho Býka, několikrát zopakujete, že jeho vládnoucí planetou je Venuše, bude to velice rozumné. Pak pochopíte, že Býka nadchne jen to, co je vkusné, trvalé, důkladné, co se honosí nepochybnou kvalitou a co je tak nadčasové, že to vydrží téměř navždy. Může to být klasický šperk, doplněk domácnosti, ale třeba i vkladní knížka nebo první vklad na důchodové spoření. Pokud chcete darovat něco dětem, které Býk má, buď vám zřetelně naznačí, nebo přímo řekne, že jim máte dát peníze, které použije na zaplacení jejich kroužků a jiné praktické záležitosti. Moc romantické to sice není, ale zase se nespletete…

BLÍŽENCI

Když dáte Blíženci jeden dárek – i kdyby to bylo třeba přepychově zabalené auto nebo cokoli z této kategorie – zatváří se zklamaně. Nezapomeňte, že Blíženec patří do skupiny lidí, která vyžaduje velké množství malých, nejlépe vtipně zabalených dárečků, jejichž rozbalování si náležitě užije. Blíženec si navíc vychutná dárek, který mu nabízí nějaký zážitek. Můžete mu koupit deskovou hru, k jejímuž hraní vás hned pod stromečkem svede. Můžete mu koupit knížku (nejlépe encyklopedii) nebo mu předplatit časopis z jeho oblíbeného oboru. Můžete ho vzít na výstavu nebo na let balónem. V každém případě by však mělo jít o akci, které se budete účastnit spolu s ním a o níž si pak budete povídat.

RAK

Především si uvědomte, že Rak, kterému dárek od vás nesedne, vám nahlas nic neřekne. Bude smutnit v tichu a o samotě a bude přemýšlet, co tak zlého vám udělal, že jste mu vybrali něco, o čem jste museli vědět, že se mu to zamlouvat nebude. Právě proto je potřeba, abyste při výběru dárků pro svého Raka aktivovali veškeré jasnovidné sklony, které máte. Obecně řečeno by se jejich volba měla točit kolem rodiny a péči o ni. Zabere rámeček s fotografií dětí nebo vnoučat, vzpomínkové album, na historii zaměřená kniha, ale třeba i kuchařský kurz. Pokud jde o Raka, který se musí intenzivněji starat o své zdraví, pošlete ho do lázní. Když tam pojedete s ním a postaráte se o trochu romantiky, bude to užitečné dvojnásob.

LEV

Lev potřebuje dárek, kterým se bude moct chlubit jak v práci kolegům, tak třeba ve fitness ostatním spolucvičitelům. Dále to musí být něco, co si může vyzkoušet hned po rozbalení balíčku a nechat rovnou na těle. Když si uvědomíte, že Lev si vyloženě užívá všechny ohnivé barevné odstíny a jeho kovem je zlato, je volba vhodného dárku daleko lehčí. Maličkostí od zlatníka v takovém případě nic nezkazíte. Kdyby šlo o šperk, v němž je zlato spojené s diamanty, bude to skvělé (a když nejsou diamanty, docela stačí i zirkon). Pokud už dopředu víte, že spolu nemáte stejný vkus, klidně mu navrhněte, že dárek půjdete vybrat spolu. Toho, že by se mu to nelíbilo, se nebojte. Lev vás za vaši prozíravost a za to, že jste ho uchránili negativního překvapení, dokonce pochválí.

PANNA

Když se řekne Panna, je vám jasné, že jde o znamení, s nímž je spojená elegance, touha po dokonalé jednoduchosti a do posledního detailu dotažené estetice. Navíc by bylo žádoucí, kdyby šlo o dárek, který by se dal prakticky využít a použít. Dámu z tohoto znamení potěšíte klasickou koženou kabelkou. Když k ní budou i kožené rukavice stejné barvy, jde o něco, co zcela jistě ocení. Pod stromečkem nemůžete sice čekat bláznivé výbuchy nadšení, ale z řeči těla poznáte, že jste se trefili do černého. Pokud chcete dárkové portfolio rozšířit, může to být předplatné na cvičení, na bazén, ale třeba i na lekce tance. Pro obě pohlaví je pak skvělá i kosmetika. Ta však musíte být kvalitní a nejlépe na přírodní bázi.

VÁHY

O tom, že má vaše Váha naprosto dokonalý a navíc i zcela jednoznačný vkus, víte i po velmi krátké době soužití své. O tom, že se do něj trefujete velice obtížně, však víte své taky. Právě proto je potřeba, abyste výběru dárků v tomto případě věnovali pozornost opravdu soustředěnou. Především zapomeňte na to, že byste darovali něco praktického. Dáma z Vah, které věnujete i ten nejdražší kuchyňský robot (který by třeba v Rakovi vyvolal nefalšované slzy dojetí), se zatváří tak, že rychle pochopíte, že jste se netrefili. Když ale sáhnete po drobném vkusném šperku, zajímavém a nevtíravém parfému, šátku z přírodního hedvábí nebo sošce či obrazu, čekejte úspěch. Pánovi z tohoto znamení udělá radost všechno výše uvedené stejně tak. Když to navíc doplníte lahví opravdu kvalitního alkoholu, nebude mít Štědrý den chybu.

ŠTÍR

Štírovi se dárky vybírají opravdu obtížně. Ať mu dáte cokoli, dozvíte se, že to vlastně nepotřebuje. Na to, aby vám vytkl, že dárek vnímá jako zbytečné vyhazování peněz, je sice dostatečně taktní, ale přesto se může zatvářit tak, že vás to napadne samotné. Když ale trochu znáte jeho koníčky a povahu, zhostíte se s úspěchem i tohoto náročného úkolu. Štírovi udělá radost hromádka detektivek nebo špionážních románů. Kdybyste pro vás oba zaplatili zajímavou únikovou hru nebo kurz přežití, šlo by o dárek sice netypický, ale přijatý s díky opravdu nepředstíranými. Pokud chcete být v tomto směru ještě trochu vynalézavější, zajistěte mu pobyt ve tmě nebo v kryokomoře. Poskytnete mu tím čas a prostor, ve kterém se může zabývat sám sebou. Nahlas nic neřekne, ale v hloubi duše vám bude neskutečně vděčný.

STŘELEC

Se Střelcem se spojují dlouhé cesty, nejlépe do exotických krajů. Zároveň jde o lidi, kteří se lehce a bez problémů učí všechno, co budou na takovéto cesty potřebovat. Když jim zaplatíte internetový kurz nějakého opravdu exotického jazyka nebo smluvíte schůzku s člověkem, který tyto kraje navštívil a je ochoten podělit se o své zkušenosti, váš Střelec bude nejdříve překvapený a pak nadšený. Zároveň si však uvědomte, že Střelci jsou lidé, kteří za každou cenu hledají něco, co by přesáhlo jejich aktuální duchovní úroveň. Kdybyste jim řekli, že jim zajistíte pobyt v poustevně, v klášteře nebo cestu do Compostely, padnou vám kolem krku. A když Střelci navrhnete, aby si na cestě psal deník, který posléze doplní obrazovou dokumentací a literárně ho zpracuje, bude nadšený úplně.

KOZOROH

Kozoroh, jehož vládcem je Saturn, má k dárkům velice zdrženlivý postoj. Na přímý dotaz většinou odpoví, že nic nepotřebuje. Když nedodá, že podle jeho názoru jde o zbytečné vyhazování peněz, můžete si být jistí, že je v nezvykle příjemné až přátelské náladě. Kdybyste ho však poslechli a on pod stromečkem nic nenašel, bylo by jeho zklamání téměř hmatatelné. Jak tedy tuto kvadraturu kruhu vyřešit? Zručnému Kozorohovi udělá radost kvalitní sada nářadí, kterou potřebuje ke svým pracovním aktivitám. Můžete mu koupit sekačku, nebo dokonce zahradní traktůrek. Můžete mu zaplatit školu smyků nebo mu koupit celoroční dálniční známku. Můžete ale taky objednat nějakou lahůdku, kterou by si sám nikdy nedopřál, ale kterou jako dárek přijme s nadšením.

VODNÁŘ

Vodnáře zajímá to, co je nové, moderní, ale co se dá prakticky využít. Jako dárek můžete použít jakoukoli elektroniku, ale při jejím výběru si dejte pozor. Možná by bylo lepší, kdybyste zapomněli na veškerá překvapení a požádali ho, aby si šel dárek vybrat sám. Zajistíte si tím pohodu a předejdete tak jeho zklamání. Pokud máte Vodnáře sportovněji založeného a doma dostatek místa, můžete mu pořídit kvalitní cvičicí stroj. Tělocvičny a fit centra nesnáší, ale doma se do cvičení pustí s chutí a neskutečnou vytrvalostí. Kdybyste mu chtěli pořídit dárek, ze kterého budete mít radost oba, zkuste objednat novoroční degustační menu v restauraci, o které se v poslední době dost mluví. Vodnář sice snob v žádném případě není, ale pobyt na místě, kde se může potkat s někým opravdu známým a slavným, si užije s chutí.

RYBY

Skoro se chce říct či napsat, že Rybám se dárky vybírají lehce a skoro bez problémů. Stačí, abyste si uvědomili, že Ryba je stvoření přirozeně romantické. Radost jí uděláte soškami a obrázky andělů, víl nebo jejích oblíbených zvířat. Zcela jistě zabodujete náhrdelníkem s jejími oblíbenými kameny. Příjemně ji překvapíte předplaceným sezením u astrologa nebo tarotisty. Skvěle vyhodnotí i pobyt v lázních nebo v termálech. Když tam bude ještě i šance na masáž, na návštěvu bylinkové sauny nebo něco podobného, bude to dokonalé. A kdybyste chtěli opravdu zabodovat, objednejte jí exkurzi v čokoládovně, ve výrobně jejích oblíbených pochoutek nebo kurz zdobení dortů nebo cupcaků. Když takový dárek doplníte přáním s ujištěním své lásky, máte vánoční pohodu jistou a zaručenou.