Jsou tvrdohlaví

Určitě už jste slyšeli rčení, že má někdo býčí hlavu. Býci jsou skutečně velmi zatvrzelí a odhodlaní v tom jít si za svými potřebami. To jim dává schopnost vydržet, když jde do tuhého. Býkovi, který se rozhodl, že chce něčeho dosáhnout, zkrátka nic nemůže stát v cestě!

Milují požitek

Jsou to praví požitkáři! Býci si rádi dopřávají luxusní věci, ať už jde o hedvábné povlečení, značkové oblečení, lahodné jídlo z těch nejlepších restaurací nebo kvalitní elektrotechniku. Býk chce pociťovat radost ze všeho, co dělá a čím se obklopuje! Pokud má Býk na dosah krásné věci a spoustu příjemných zážitků, které uspokojují jeho smysly, je všechno v pořádku. Pozor, Býci tvrdě dřou, aby si mohli dovolit takový život, jaký si vysnili.

Drží se při zemi

Jako znamení, kterému vládne Země, patří mezi extrémně přízemní a usedlé lidi. Mezi romantické snílky Býci opravdu nepatří. Mnohem více to jsou realisté, kteří se drží rádi při zemi. Jsou praktičtí, drží se stabilních vztahů, a to jak na pracovišti, tak v partnerství. Díky své praktičnosti jde o lidi, kteří umí poskytovat dobré rady a bývají osvědčení ve vedoucích funkcích.

Jsou loajální

Důvěra je pro toto znamení zcela zásadní. Býkům tvrdá déle, než návažou hlubší vztahy a začnou druhým věřit. Bývají v tomto směru skutečně velmi obezřetní. Jelikož jsou sami vůči druhým loajální, očekávají to samé také od svých kolegů a přátel. Pokud jednou zklamete býčí důvěru, už se vám ji znovu získat nejspíš nepodaří.

Pracují na maximum

Lidé, narození ve znamení Býka, patří k velkým dříčům a workoholikům. Pracovní nasazení je pro ně naprosto přirozené, rádi se spoléhají sami na sebe a jsou to opravdoví nadšenci, co se týče dosahování firemních cílů. Jelikož znají svoje schopnosti, bývají také velmi přesvědčiví. Pokud jste se v byznyse někdy setkali s Býkem, nejspíš sami víte, jak jsou důvěryhodní a že je na ně spoleh.

Netrpělivost je jim vlastní

Nervozita, podrážděnost, netrpělivost – tyto povahové rysy jsou pro Býky typické a ostatní lidi můžou přivádět k šílenství. Rozčílit Býka dokážou nedochvilní lidé, zbytečné čekání, fronty a kolony, ale i nespolehlivost druhých. Pramení to z toho, že Býci potřebují být opravdi neustále produktivní a čekání je pro ně pouhá ztráta času.

Rádi se obětují

Pro své blízké udělají cokoliv. Pokud si s nimi vytvoříte blízké pouto, budou tady pro vás 24 hodin denně. Bývají velmi dobří přátelé, na které je spoleh a kteří vás podpoří v jakémkoliv životním rozhodnutí. Rádi o druhé pečují, vaří jim nebo je vozí v autě. V partnerských vztazích patří k nejvěrnějším znamením.

Mají dobrou paměť

Býčí pamět je opravdu excelentní, toto znamení zvěrokruhu si pamatuje věci i z dávné minulosti. Naneštěstí pro Býky to ale znamená, že si celé věky pamatují i to, kdo se k nim nezachoval dobře a díky tomu jen tak neodpouští. Pozor, pokud Býka naštvete, může mít sklony k pomstychtivosti.

Nenechají se zviklat

Pokud má Býk na něco svůj vyhraněný názor, nepodaří se ho druhým změnit, ani kdyby se na hlavu stavěli. Za to může tvrdohlavý temperament Býků. I proto je obtížné jít s nimi do hádky, protože Býk si vždy prosazuje svojí pravdu a na argumenty ostatních nehledí.

Milují dotyky

Svoji náklonnost k opačnému pohlaví rozhodně neskrývají. Držení za ruce, líbání, mazlení, projevy lásky – to vše jim není ani na veřejnosti cizí. Ve vztazích potřebují, aby jim partner lásku dával najevo a často se s Býky mazlil. Jejich vřelost se projevuje i ve vztahu k rodinným členům – než aby jim potřásli rukou, raději je pořádně obejmou a vlepí jim polibek na obě tváře.

Zdroj:

www.hindustantimes.com

www.yourtango.com