Jednotlivé fáze lunárního cyklu dokážou ovlivnit naši náladu, přírůstky i úbytky na váze, kvalitu vlasů a nehtů, a dokonce také zdravotní stav. Pokud se snažíte zhubnout, můžete využít sílu Měsíce, který je dnes v úplňku, ve svůj prospěch! S dorůstajícím Měsícem má tělo totiž tendenci také přibírat, proto vám hubnutí půjde lépe, až se přehoupne úplněk a luna začne zase ubývat.

Jak to tedy zařídit, aby Měsíc fungoval v náš prospěch? Vždy před úplňkem bychom měli vynechat smažená jídla, tučné a slané polotovary, alkohol, cukr a bílou mouku, která naše tělo zbytečně zatěžuje. Zatímco novoluní pak nabízí ideální podmínky pro očistu, úplněk nahrává meditaci a zklidnění mysli. Při novoluní si proto dopřávejte nejen ozdravný jídelníček, ale klidně i saunu, lymfodrenáž nebo detoxikační zábaly – znásobíte tím jejich účinný efekt.

Při úplňku má zase Měsíc největší sílu a to se odráží ve všem, co děláme. Pokud si dnes a v následujících dnech dáte dostatek ovoce a zeleniny, tělo z potravy využije maximum vitamínů a prospěšných látek.

Lunární dieta

Ve světě je už pár let oblíbená takzvaná lunární dieta, známá taky pod pojmem měsíční nebo vlkodlačí dieta. Vyzkoušely ji i celebrity jako třeba herečka Demi Moore nebo nestárnoucí popová královna Madonna. V čem spočívá její princip? Právě v měsíčních fázích. Měsíc má na naše tělo vliv, který je velmi podobný jeho gravitační síle na zemský oceán a řeky. Měsíční dieta využívá tohoto faktu a umožňuje hubnutí a detoxikaci organismu během konkrétních dnů, které se shodují s určitými fázemi Měsíce. Tak třeba právě při úplňku mohou prý lidé během 24 hodin zhubnout až kilo i více ze své váhy – a kdo z nás by to nechtěl?

Jak to funguje v praxi

Nejlepší čas začít s dietou je právě v den, kdy je Měsíc v úplňku (anebo klidně dva až tři dny před úplňkem), a to 24hodinovým půstem, při kterém budeme požívat pouze převařenou vodu, zelený čaj a čerstvé šťávy z ovoce jako brusinky, meloun, pomeranč nebo citron.

Po úplňku přichází dvoutýdenní fáze ubývajícího Měsíce, který u lidí podporuje detoxikaci a vyplavování přebytečné vody z těla a zároveň snižuje chuť k jídlu. Tělu prospěje, když vypijete asi osm sklenic vody za den a budete jíst hodně ovoce a zeleniny. Jinak si ale můžete dopřát v přiměřeném množství i svá oblíbená jídla a trochu si zahřešit. Dobře se nám tráví, a tak si klidně dejte i těžší jídla. Jídelníček by ale měly tvořit hlavně luštěniny, libové maso a acidofilní mléčné výrobky, k přípravě jídla bychom měli používat kvalitní olivový olej.

Další fází je novoluní, které je podobné úplňku. V tuto chvíli opět přejděte na tekutou stravu, jako jsou polévky, smoothie, džusy a šťávy a také bylinkové čaje. Výrazné detoxikační schopnosti má třeba pampeliška, šalvěj nebo zelený čaj.

Poslední fáze, dorůstající Měsíc, je nejtěžší, protože vaše touha po jídle se přirozeně zvýší. Musíte se ale vyhýbat všem druhům sladkostí a nezdravým tukům. Pijte více tekutin mezi 15. až 17. hodinou, abyste byli sytí, a vyhněte se jídlu po 18. hodině.

Principy měsíční diety:

  • při úplňku a novoluní pročišťujte organismus převařenou vodou, zeleným čajem a šťávami z ovoce a zeleniny
  • pijte dostatek tekutin
  • s přibývajícím Měsícem si hlídáme váhu tím, že omezíme tučná a kalorická jídla
  • oblíbené pochoutky si můžeme v menším množství dopřát až s ubývající lunou
  • účinky diety podpoříme saunou, lymfatickou masáží a pohybovou aktivitou při úplňku, kdy má Měsíc největší sílu
  • po celou dobu je zakázáno pít alkohol

Výhody měsíční diety:

  • vyplavuje toxiny a působí jako skvělý detox pro tělo
  • zlepšuje imunitu
  • přirozeně snižuje váhu

Zdroj:

www.indiatimes.com