Premium obsah

Tajemství dejà vu

Tajemství dejà vu
Co se odehrává ve vaší hlavě, když otevřete okno hotelu, kde jste nikdy nebyli, a před sebou přesto uvidíte scénu, kterou znáte? Dejà vu je stav mysli, který má nádech tajemna, romantiky a dobrodružství. Pokoušela se ho vysvětlit už řada teorií, jistá z nich ale není žádná.

Je sobota večer a s přáteli hledáme malou restauraci v centru Budapešti, kde bychom se mohli v klidu najíst. Je to naše první návštěva kouzelné metropole, takže bloudíme a zkoušíme. Po chvíli hledání se v boční uličce objeví malý podnik, kde nabízejí tradiční perkelt. Rukama nohama se domlouváme se starším číšníkem, zda má místo. Ukazuje dovnitř a lámanou angličtinou vysvětluje, že ve vnitrobloku je ještě zahrádka. Jdeme za ním. Jakmile se octneme na příjemně chladném dvorku, přepadne mě pocit, že tady už jsem byla. Zkoumám kamenné dláždění, těžké dřevěné lavice i okna okolních domů. Nemohla jsem tu nikdy být. Rozhlížím se kolem a sama sebe ujišťuju, že to tu znát jednoduše nemůžu. Po chvilce mi zbyde jen prchavé, ale příjemné rozechvění kolem žaludku. Tohle je dejà vu.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.