LEV

Především si uvědomte, že Lev je naprosto dokonalé stvoření. Vy se sice můžete snažit, ale jeho kvalit nedosáhnete, ani kdybyste se přetrhli. Přiblížit se mu může maximálně další Lev (a to ještě kdo ví, jestli). Pokud se tedy jedná o něco, co má Lev šanci získat, můžete si být jistí, že po tom sáhne bez nejmenších výčitek svědomí. Od chvíle, kdy se naučil zjišťovat hodnotu věcí, hlásá, že má nárok jen na to nejlepší. Ve školce poměřuje ostrým pohledem vybavení ostatních dětí. Když usoudí, že mají něco, co on ne, dokáže na nebohé rodiče vyvinout tlak, kterým je donutí, aby mu to pořídili spíše dříve než později. Jde o vlastnost, která s ním roste a která bude posléze zdrojem frustrace pro jeho partnera i pro jejich děti. Jakmile usoudí, že jeho děti nejsou tak skvělé, nebo mají dokonce pocit, že by měly mít nárok na svůj život, dokáže se chovat neobyčejně nepříjemně. Má pocit, že celá jeho rodina je výkladní skříň, která má dokazovat jeho kvality. Nakonec se rodina buď podrobí, nebo vzbouří. A když se vzbouří, usedne Lev do kouta a usoudí, že nevděk světem vládne.

Zdroj: Youtube

ŠTÍR

Štíří sobectví není zdaleka jednoduché a jeho projevy nejsou jednoznačné. Štírovi totiž záleží na tom, aby ho všichni vnímali jako vysoce duchovního člověka. Je jasné, že se někdo takový jako sobecký člověk prezentovat prostě nemůže. Štír navíc chce, aby za všech okolností vypadal jako dobře maskovaný milionář, který nemá problémy s ničím a financemi zvlášť. Občas dokonce pohostí přátele nebo příbuzné – ale většinou tak, aby o tom všichni věděli, mluvili a eventuálně ho i chválili. To, že následně rodině vysvětlí, že po takové extravaganci bude týden o suchém chlebu, protože se na to někde ušetřit musí, už nikdo nevidí. Ještě vyšší kategorii sobectví předvede v případě, kdy rodina žmoulá suché kůrky a on si dopřává kus šunky s tím, že je živitel a na pořádnou stravu má přece nárok. Stejně tak to dopadá v případě, kdy se Štír věnuje koníčkům, které považuje za ušlechtilé a ducha povznášející. Do těch potom cpe peníze, aniž by ho napadlo, že mohou v běžném rodinném provozu opravdu chybět. Když je už rodina opravdu naštvaná, všem začne vysvětlovat, že peníze za své koníčky utrácí vlastně pro ni, protože je po něm přece zdědí. S umíráním sice nijak nepospíchá, ale to přece není podstatné….

VODNÁŘ

Vodnářský typ sobectví je velice zajímavý. Kdybyste Vodnáři řekli, že se chová sobecky, nikdy s vámi souhlasit nebude. On má přece vyšší cíle, pro které obětuje sebe a celý svůj život (na to, že k tomuto cíli velkoryse připočítá i rodinu, zcela určitě zapomene). Vodnář nevidí důvod, proč udržovat příjemné mezilidské vztahy. O tom, že by si pamatoval data narození svých blízkých včetně rodičů, nemůžete ani snít. Pokud bude mít v životě partnera, který na to, aby jim popřál, dohlédne, gratulace se jim dostane. Když bude partner stejný, nebo dokonce usoudí, že je to něco, o co by se měl Vodnář starat sám, nezbude, než aby na narozeniny a jiná výročí zapomněli. Další paradox se týká jeho vztahu k penězům a k majetku vůbec. Vodnář bude sice tvrdit, že peníze nepotřebuje a že ho nezajímají. Když se ale bude jednat o rozdělení rodinného majetku, dokáže si o svá práva říct způsobem, který silnější povahy překvapí a slabší rozpláče. Bude bedlivým okem sledovat, aby nikdo nedostal víc než on. A ještě na smrtelném loži bude vzpomínat na nakřáplý šálek po babičce, na který měl nárok a který přesto nedostal.

Zdroj:

  • Autorský článek
  • Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa