Premium obsah

Pravidelné meditace mají pozitivní vliv na zdraví a pohodu

Pravidelné meditace mají pozitivní vliv na zdraví a pohodu
O meditaci poslední dobou slyšíme ze všech různých koutů. Kdo nemedituje, jako by snad ani nebyl. Najednou se zdá, že všichni ovládají umění meditace po celá léta, i když o tom tak dlouho nikdo nemluvil. Někdy trpíme utkvělou představou, že meditovat znamená sedět se zkříženýma nohama a zavřenýma očima. Zčásti to tak může být, ale také nemusí. Meditace má mnoho podob a pro každého může znamenat něco zcela jiného. Meditace se může mnohým zdát také velmi vzdálená, nezajímavá, obtížná, a především vyvolává spoustu otázek. Co je na meditaci tak zázračného?

Základní meditační techniky

Nedá se jednoznačně říct, že by byla jedna nejúčinnější meditační technika. Vždy záleží na momentálním rozpoložení a situaci, ve které se nacházíme. Obecně se doporučuje vyzkoušet více druhů a pak sami uvidíte, který způsob meditace vám vyhovuje nejvíce. Mezi základní meditační techniky patří vizualizace, mantra meditace a meditace v chůzi.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.