To, co se děje ve vnějším světě, jsme si po generace vytvořili. Potomci navazují na to, jakou „půdu“ jim předchůdci připraví. Když děti vyrůstají v prostředí, kde se válčí, nic jiného neznají a žijí to tak dlouho, dokud to ony samy nezmění. Předáváme-li svým potomkům, že svět je nebezpečný a že to, co chtějí, si musejí vybojovat, přijde jim to přirozené. Ale duše nechce bojovat, chce se spojit do jednoty, prožívat lásku, božství.

Štír ovládá vylučovací a pohlavní orgány. Místo, které je spojeno s první čakrou. V tomto místě jsme napojeni na naše kořeny, na naše předchozí generace, ale také zde vypouštíme všechny tlaky, ulevujeme si a uvolňujeme se. Muži v těchto místech pouze vylučují, ale ženy také přijímají. Při spojení muže a ženy se dostáváme z „nízkých“ čaker do „vyšších“, energie stoupá tělem a dochází k jeho uvolnění. Když zasáhne srdce, láska nás zaplaví a svět je krásný. Při tomto léčivém spojení se spojujeme do jednoty, vše je jedno, je jen láska.

Spojením se vyrovnávají energie a vyměňujeme si emoce a tekutiny, proto je tak důležité dbát o vlastní čistotu a přemýšlet, komu se otevíráme. Jde o zodpovědnost k sobě a respekt k druhým. Potřebujeme-li vybít své emoce, tělo se fyzickým aktem uspokojí, ale kdo je citlivý, může si následně připadat zneužitý či využitý. Jsme-li po lásce hladoví, potřebujeme hodně potěšení, které uklidní naše rozbouřené emoce a naplní nás pocitem, že jsme milovaní. To nás na chvíli utěší, ale jakmile nás přepadne „hlad“, potřebujeme se znovu nasytit a hledáme zdroj, ze kterého můžeme čerpat. Když jsme ve svém srdci, čerpáme z vlastního zdroje a při milování nejde jen o fyzický akt, ale o propojení duší. Jsou-li duše spojené, je to vesmírný tanec a prožíváme vyšší dimenzi lásky.

Jsme jako studna, jejíž zdroj je u dna. Na dně je poklad, naše srdce, které nevidíme. Chceme-li se k němu dostat, musíme se do té studny ponořit a odstranit nánosy, které tam jsou zaneseny a kalí vodu. Když se voda vyčistí, poklad se rozzáří. Vypusťme emoce, které kalí vodu a brání nám prožívat klid, mír a zažívat lásku, ale neodmítejme kal. Je to hnojivo, bez kterého bychom nemohli růst.

Chceme-li změnit svůj život, musíme vypustit odpad, kterým jsme toxikováni. Jsou to nezdravé myšlenky a emoce, které nás ničí. Je-li to v nás, jedině my to můžeme pustit. Neodpuštění ničí naše vztahy i zdraví. Uvnitř nás je vše, co potřebujeme. Jsme zdrojem, ze kterého můžeme čerpat, jen jej potřebujeme poznat. Když se ponoříme do sebe a vyčistíme to u sebe, změní se náš svět. Změna je pro růst nevyhnutelná.

Zdroj:

Autorka je astroložkou ve společnosti Astrologie klíč k poznání