BÝK 21. 4. – 21. 5.

Podle základního astrologického dělení je Býk znamení zemské a pevné. Jeho sebejistota je podložená životními zkušenostmi a vším, čeho vlastními silami dosáhl. Pokud na sebe názorově narazíte, snadné to nebude. Býk si totiž každý nesouhlas bere osobně a vnímá ho jako útok na sebe sama. Čím víc se ho snažíte přesvědčit, že pravda je na vaší straně, tím menší je šance, že se vám to podaří. O tom, že by měnil názor, nemůže být řeč. Hádka v jeho podání se sice rozjíždí pomalu, ale když se rozčilí (což se mu podle znalců stává opravdu jen párkrát za život), stojí to opravdu za to. Býk navíc argumenty, které mu předkládáte a jimiž dokazujete, že máte pravdu, buď nevnímá, nebo neposlouchá. Když mu s vypětím všech sil vysvětlíte, proč by měl svůj názor změnit, vyslechne vás, ale řekne, že pravdu má přece jen on. Veškeré debaty ukončí tím, že se vám nedá věřit a že si veškerá vaše provinění – ať reálná nebo vymyšlená – bude pamatovat. A jak řekne, tak se i stane…

Zdroj: Youtube

PANNA 23. 8. – 22. 9.

O Pannách je známo, že jsou pracovité, soustředěné na detail a zodpovědné za všechno, co se s nimi i kolem nich děje. Většinou bývají šetrné, umějí vydělávat, a jak se dříve říkávalo, dokážou hospodařit i na zeleném drnu. Když si k tomu připočtete talent pro vaření a schopnost servírovat jídla tak, abyste s chutí jedli i očima, řeknete si, že je to poklad a ne partner. Vaše nadšení pro Pannu trvá přesně do momentu, než se poprvé pohádáte. Pak se o sobě, o své povaze a o tom, co jste udělali, dozvíte i to, co vás ani nenapadlo. Zjistíte, že jste skvrnou na tváři země a že můžete být rádi, že si vás vaše Panna všimla, protože jinak by o vás nikdo ani nezakopl. Panna vám s pomocí nenapadnutelných logických argumentů vysvětluje, že se máte stydět za to, že vůbec chodíte po světě. Svou řeč (která je většinou tak plynulá, až máte dojem, že si ji dopředu pečlivě připravila), prokládá řečnickými otázkami, na které si vzápětí odpoví. Na to, kvůli čemu se na vás zlobí, navíc do smrti nezapomene. Když se jí snažíte vysvětlit, že všechno bylo jinak, nadechne se a do posledního slůvka vám zopakuje hádku, která proběhla před dvaceti lety. S Pannou se hádat prostě nedá. Můžete to sice zkusit, ale počítejte s tím, že se to k vám vrátí jako bumerang.

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Hovory o tom, jací Štíři jsou a nejsou, patří k těm, které baví a vzrušují každého, kdo se jen špičkou boty kdy otřel o astrologii. Většinou se dozvíte, že jde o lidi, kteří jsou pomstychtiví, žárliví a majetničtí, což je pravda. Navíc jde o jedince, kteří vyžadují specifické zacházení. Pokud vstoupíte se Štírem do kontaktu, pochopíte, že se bytostně bojí toho, že ho vy a všichni ostatní nebudete brát vážně. Když usoudí, že ho opravdu vážně neberete (a to se stane většinou dřív, než vás něco takového napadne), okamžitě přejde do protiútoku. Velice nenápadně vám položí pár dotazů, po kterých se budete cítit jako vyždímaný hadr nevalné inteligence. Následně se zeptá, jak je možné, že si takového skvostu, jako je on, dostatečně nevážíte. Pokračovat bude tím, že zpochybní vaše vzdělání, vaše kamarádky, a pokud bude při chuti, i vaši rodinu. Když se rozhodnete, že v takové duševní tyranii odmítnete žít a prásknete dveřmi, posadí se ke stolu a začne přemýšlet, proč si ho ti, k nimž přistupuje se srdcem na své štíří dlani, vůbec neváží.

Zdroj:

  • Autorský článek
  • Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa