BERAN

Jde o měsíc, který je pro vás neobyčejně inspirativní, ale zejména ve druhé polovině taky náročný. Když se 14. února dostanete pod spojený vliv svého vládce Marsu a Pluta, budete muset přehodnotit nejen mezilidské vztahy, ale i své záměry. Pozor si dávejte zejména na lidi, kteří vás budou přesvědčovat, že jsou pro vás nepostradatelní a že se bez nich nehnete z místa. Pokud si chcete zachovat sebeúctu, podívejte se na ně tak, aby co nejrychleji pochopili, že se bez nich naopak obejdete velice dobře.

BÝK

Zásadní vliv na vás vyvíjejí spojené síly Jupiteru a Uranu. Čím vyšší je datum, tím je jejich vliv silnější. Navíc musíte do 16. února počítat se souladným vlivem Venuše z Kozoroha. Následně hrozí, že se budete chovat tak, že tím přivedete bezmála k šoku nejen lidi, s kterými jste spojení profesně, ale i své blízké. Nechápou, kam zmizelo vaše obvyklé zdrženlivé jednání, které teď vystřídal sebevědomý projev a tah na branku. Vy jste však spokojeni. Konečně je všechno po vašem!

BLÍŽENCI

Potíže můžete mít s lidmi, kteří jsou zvyklí, že jim za všech okolností pomůžete a poradíte jim, co mají dělat. Když na ně teď nebudete mít čas, budou to brát skoro jako velezradu. Marně jim vysvětlujete, že musíte řešit především to, co se týká vás a vaší vlastní existence. Situaci zmírní až Venuše, která se v polovině měsíce dostává do Vodnáře. Pak se spolu konečně začnete přátelsky bavit. Je šance, že se domluvíte a začnete spolu opět vycházet.

RAK

Na to, že chcete mít ve financích pořádek, je vaše okolí zvyklé. Teď však své blízké šokujete novým plánem na jejich stabilizaci. Nahlas řeknete, že jste už utráceli dost, takže je teď čas, abyste začali šetřit. Své plány úsporné kuchyně jim však nepředstavujte. Z receptářů po babičkách vytáhnete jídla, která budou levná a zdravá, ale taky neskutečně chutná. Když svým zmlsaným drahouškům neprozradíte, že se živí vlastně válečnými recepty, vůbec jim to nedojde. A to, že by mohli protestovat, je ani nenapadne.

LEV

O tom, že byste znovu otevírali vztah, který už skončil, ani neuvažujte. Kolem 14. února, kdy na vás budou tlačit všudypřítomné valentýnské reklamy, vás to sice může napadnout, ale vy byste se měli i v takové situaci ovládnout. Když se v myšlenkách vrátíte do doby, kdy jste se rozcházeli, nebude to vůbec těžké. Kdybyste pak nevěděli, do čeho svou energii vložit, přemýšlejte o nějaké tvůrčí práci. Zkuste si navrhnout zahradu, přemýšlet o novém uspořádání bytu nebo konečně namalovat obraz, který se vám už hodně dlouho objevuje ve snech.

PANNA

Jsou věci, ve kterých se nikdy nemýlíte. Hodně dobří jste zejména v odhadu dalšího vývoje mezilidských vztahů. Pokud usoudíte, že by se rozhádané příbuzenstvo mělo smířit, navrhnete to způsobem, který nedokážou odmítnout. Sami se pak úspěšně ujmete role moderátora. Měli byste to stihnout do konce druhé únorové dekády. Ve třetí dekádě, kdy se ve vašem znamení odehrává úplněk, potřebujete mít volné ruce a čas na to, abyste jeho vliv využili ke svému prospěchu.

VÁHY

Během téměř celého měsíce můžete počítat s přízní planet z vašeho sektoru lásky a romantiky. Pokud jste si dosud mysleli, že na vás láska zapomněla, zjistíte, že je to omyl. Zejména ve druhé polovině měsíce budete mít v tomto směru nabídek tolik, že se v nich skoro nevyznáte. Zároveň je však potřeba, abyste si uvědomili, že váš partner o tom, co se ve vašem životě děje, vědět zrovna nemusí. Kdyby žárlil, bylo by vám to celkem jedno, ale kdyby se trápil, bolelo by vás nad ním srdce.

ŠTÍR

Kolegovi, který kritizuje vaši práci a neustále na ní hledá samé chyby, neustupujte. Zároveň mu nesmíte dát najevo, že ho berete vážně. Když bude neodbytný dál, přímo se ho zeptejte, co by dělal na vašem místě on. Jeho zaražené výmluvy nebo nejapné odpovědi si pak trochu škodolibě užijte. Celý měsíc si pak užívejte přízně Jupiteru z vašeho partnerského sektoru. Vzhledem k harmonickému vztahu se Saturnem vám pomůže při podepisování smluv, žádostech o hypotéky a půjčky a jiných s financemi spojených záležitostech.

STŘELEC

Na to, že k rozumnému a přínosnému přístupu k životu dospějete sami, se spoléhat nemůžete. Když dostanete nabídku k účasti na nějakém workshopu, kde se máte naučit hospodařit se silami a pracovat s psychikou, měli byste ji využít. Pocit, že nefungujete jen pro jiné, ale že pracujete na tom, aby bylo vám samotným dobře, bude velice příjemný. Když pak koncem měsíce zjistíte, že vaše námaha nese plody, budete spokojení dvojnásob. Vaše okolí se s tím navíc moc rádo sveze.

KOZOROH

Především je potřeba, abyste od základů změnili životní postoje. V první řadě si musíte uvědomit, že se vaše spokojenost a výkonnost v práci odvíjí od toho, zda jste spokojeni v soukromí a zda máte v pořádku rodinu. Právě proto byste měli svým blízkým věnovat nenápadnou, ale soustředěnou pozornost. Když usoudíte, že spolu v poslední době trávíte podstatně méně času, než byste měli, učiňte rázná protiopatření. Sáhněte do kapsy a pro vás všechny objednejte velikonoční hory!

VODNÁŘ

Zásadní vliv na vás vyvíjí novoluní, které se ve vašem znamení odehrává o půlnoci z 9. na 10. února. Pokud chcete uzavřít jednu kapitolu svého života, je to skvělá šance. S otevíráním té druhé však hned nezačínejte. Je potřeba, abyste si dali čas na popřemýšlení o tom, co jste získali a přemýšlení o tom, čemu se chcete věnovat v dalších týdnech a měsících. Zároveň nesmíte zapomenout na oslavu svých narozenin. Vy byste se sice klidně dokázali obejít bez ní, ale vaši blízcí by vám to nikdy neodpustili.

RYBY

To, že novoroční předsevzetí, které se týkalo zásadní změny vašeho životního stylu, tak úplně nevyšlo, je sice nepříjemné, ale vám to zase tak moc nevadí. Hvězdy vám v tomto směru navíc dávají další příležitost! Přijde 14. února, kdy je zaprvé Valentýn a zadruhé Popeleční středa. Kdybyste si slíbili, že si během prvních dvou únorových týdnů sami stanovíte omezení, která budete až do Velikonoc dodržovat a která by se měla pozitivně odrazit na stavu vašeho těla i ducha, bude to skvělé.

Zdroj:

  • Autorský článek
  • Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa