Zdroj: Youtube

BERAN 21. 3. – 20. 4.

I když patříte k lidem, kteří svou tvrdohlavostí a někdy až trochu bezohledným tahem na branku dostávají všechno, co chtějí (a někdy tak získají i trochu více), bude lepší, když si alespoň na počátku měsíce naordinujete chování trochu mírnější. Když vydržíte do 11. února v klidu a nebudete atmosféru zbytečně zahušťovat, můžete se po zbytek únorových dní těšit na příjemnou a zbytečnými stresy nerušenou atmosféru. Pak také bez problémů získáte to, o co byste na začátku měsíce bojovali marně.

BÝK 21. 4. – 21. 5.

Zejména na začátku měsíce budete narážet na lidi, kteří na rozdíl od vás strkají veškeré problémy pod koberec a nechtějí nic řešit. Můžete jim sice vysvětlovat, že se jim jejich jednání vymstí, ale k ničemu pozitivnímu to nevede. V takové chvíli je pak potřeba, abyste je přestali brát vážně a vzali iniciativu do svých rukou. Když to uděláte, dočkáte se zajímavého a příjemného překvapení. Na vaši stranu se postaví rozumní lidé – ať jsou to už kolegové z práce, nebo příbuzní. Vaše snahy podpoří a pomohou vám je dotáhnout do vítězného konce.

BLÍŽENCI 22. 5. – 21. 6.

Období, kdy Slunce prochází Vodnářem (kde je do 18. února), patří letos k těm maximálně inspirativním. Konečně si uvědomujete, co opravdu chcete, a je vám jasné, co pro to musíte udělat. Když se Merkur 11. února přesune do Vodnáře, můžete s jeho pomocí začít vytvářet dlouhodobé životní plány. Netýkají se jen dovolené a společných akcí s přáteli. Pod jeho vlivem si uvědomujete, že se musíte znovu vrátit k něčemu, co jste kdysi studovat začali, ale co jste do rozumného stadia nedotáhli. Obavy však nejsou na místě. To, co vás kdysi zatěžovalo, je pro vás teď užitečné a bude vás to bavit!

RAK 22. 6. – 22. 7.

I když partnera uznáváte, všechno s ním probíráte a jeho radami se většinou i řídíte, nastává situace, kdy je potřeba, abyste své jednání změnili. Zejména v první únorové dekádě, kdy je Merkur ve vašem partnerském sektoru, hrozí, že svému životnímu druhovi podlehnete tak, že ho necháte rozhodovat za sebe. Pokud tato situace nastane, musíte se proti jeho aktivitám okamžitě vymezit. Když to neuděláte, hrozí stav, kdy se dané rozdělení sil zafixuje a partner usoudí, že za vás má právo řešit naprosto všechno. Je potřeba, abyste jednali sice láskyplně, ale zároveň tak, aby si vás vážil a měl vás v úctě.

LEV 23. 7. – 22. 8.

Pokud to jde, věnujte veškerou pozornost svým finančním záležitostem – zejména těm, které se týkají státních úřadů a poskytovatelů peněžních služeb. Zkontrolujte si platbu pravidelných záloh a veškerých pojistek. Pokud vám v pojišťovně doporučí zvýšení plateb, měli byste o tom uvažovat. Ohledně zdraví byste měli vzít v potaz Popeleční středu, která letos připadá na 22. února. Když se rozhodnete, že letos čtyřicetidenní půst nejen začnete, ale vítězně ho dotáhnete až do Velikonoc, bude to pro vás velice užitečné. Svému tělu tím prospějete víc, než si umíte představit.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

To, že jste dosud tvrdili, že Valentýna neuznáváte, protože je to svátek, který sem nepatří, nehraje roli. Když z nejrůznějších příznaků zjistíte, že pro vás miláček na tento den chystá nějaké příjemné překvapení, měli byste si slíbit, že na něj budete reagovat vlídně a láskyplně. Kdybyste si nějakou drobnost nachystali i vy, bude to jen dobře. Pozor si dejte na vliv Marsu, který pobývá poslední celý měsíc ve vašem sektoru profese. Pod jeho vlivem se mohou v práci odehrávat mocenské boje, při nichž se vás znesvářené strany budou snažit přetáhnout do svých řad. V takovém případě si musíte zachovat neutralitu.

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

Představy, které máte o dalším životě svých blízkých, mohou narazit na realitu. V tomto měsíci navíc hrozí, že vás volbou svého partnera překvapí nejen děti, ale i rodiče. Jakmile zjistíte, že se rozloučili se svou samotou a někoho si našli, musíte se chovat rozumně. Je potřeba, abyste nejdříve zdálky obhlédli situaci, objektivně ji zhodnotili a až potom se rozhodli, jak budete jednat dál. Na vaší straně bude Merkur, který se 11. února dostává do Vodnáře a který vám zajistí příznivou a vyrovnanou komunikaci. Pak si opět potvrdíte, že přísloví, které praví, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří, pořád ještě platí.

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Především je potřeba, abyste se vědomě vyhýbali neshodám a rozporům, které se vás přímo netýkají a které tedy řešit nemusíte. Místo toho využijte Venuši, která až do 20. února prochází vaším sektorem lásky a romantiky. Pokud máte pocit, že to v poslední době mezi vámi a partnerem trochu drhne, dělejte všechno pro to, aby se váš vztah dostal do dřívější pohodové polohy. Je značné nebezpečí, že dosavadní malé, a tedy zvládnutelné neshody přejdou do dlouhodobých problémů, které budou tím zamotanější, čím více se je budete snažit vysvětlovat.

STŘELEC 23. 11. – 21. 12.

Do 18. února, kdy je Slunce ve Vodnáři, a tedy ve vašem sektoru komunikace, jde všechno jako po másle. S každým, s kým se potřebujete domluvit, se vám podaří společnou řeč najít spíše dříve než později. Ve třetí dekádě se však situace změní. Hrozí, že se partner vzbouří a vytkne vám, že mu neprojevujete dostatek pozornosti a lásky. Vy mu můžete sice vysvětlovat, že se mýlí, ale v hloubi duše cítíte, že situaci jako mnohokrát předtím odhadl přesně. Naštěstí se na vaši stranu postaví Venuše, která se 20. února přesouvá do Berana. Stačí trocha chtění, abyste pod jejím vlivem začali jednat tak, aby byl partner spokojený a abyste nakonec byli spokojení oba.

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

Především se zamyslete nad svými kvalitami a rozhodněte se, jak je budete zejména v práci prezentovat. Zejména v situaci, kdy potřebujete vymoct buď lepší pracovní podmínky, nebo vyšší plat, potřebujete sebrat veškeré sebevědomí a jasně promluvit o tom, co jste dokázali. Měli byste k tomu využít první únorovou dekádu, kdy se můžete opřít o Merkura ze svého znamení a využít jeho soulad s Venuší a s Uranem z Býka. Pravděpodobnost, že řeknete přesně to, co vaše nadřízené zaujme, je vysoká – a jistota, že vám dají přesně tolik, kolik jste požadovali, ještě větší.

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

Jde o měsíc, který je vám neobyčejně příznivý. Do 18. února se můžete opírat o Slunce ve svém znamení, a zároveň o energii Marsu, Jupitera i Saturna. Ať se pustíte do čehokoli, je značná šance, že všechno dopadne tak, jak jste si představovali. Kromě práce a podobných praktických záležitostí byste si však měli najít čas na relaxaci podle svých představ. Ve vašem případě by byly ideální hory, kdy byste trávili den na svahu a večer pak v bazénu. Volné chvíle pak můžete věnovat tvůrčí práci. Vrátit byste se měli k zálibám, které jste kdysi měli, ale jimiž jste se pod tlakem životních událostí museli přestat věnovat. Teď můžete začít znovu a lépe!

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Zejména v prvním únorovém týdnu se musíte zamyslet nad svým žebříčkem hodnot. Čím dřív zjistíte, co je pro vás v životě opravdu důležité a podstatné, tím to bude lepší. Díky tomu dokážete po 18. únoru, kdy se Slunce dostane do vašeho znamení, naplánovat své aktivity tak, aby vám jejich výsledek přinesl co nejvíce užitku. Kdyby vás náhodou napadlo, že byste kromě své nynější práce chtěli vyzkoušet i něco jiného, zajímavějšího a možná i lépe placeného, měli byste se do toho pustit hned a bez váhání. Další podobná příležitost k vylepšení života se hned tak nenajde.

Zdroj:

www.astrolozkajaga.com